Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor, és hogyan kezdjem el 3...

Mikor, és hogyan kezdjem el 3 hónapos kutyámat tanítani/rászoktatni a póráz NÉLKÜLI sétára?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, minél hamarabb, annál jobb, mert ilyenkor még nem mer elmenni mellőlem.

2012. ápr. 2. 09:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Schnauzer, 1 hete van Nálunk
2012. ápr. 2. 09:56
 2/12 anonim ***** válasza:
Pont most kell elkezdeni. :) Csak ne a városban, mert ott tilos, hanem a településen kívül erdőn-mezőn ahol jólesik.
2012. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, és hogyan kezdjek neki?
2012. ápr. 2. 10:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Lecsatolod a pórázt. :)

Minek hogy kezdj neki?

Legyen nálad jutifalat, labda. Játssz vele, tanulgassátok a behívást. Ha ügyes, dicsérd meg.

2012. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. ápr. 2. 10:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a legelső sétánk alkalmával elengedtem a kutyámat. Bíztam benne, tudtam, hogy kötődik hozzám. És bíztam magamban, hogy bárhogy is alakul, el fogom tudni érni, hogy visszajöjjön. Legrosszabb esetben elkezdek futni a másik irányba, és akkor utánam szalad, de erre soha nem volt szükség.
2012. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát az első elengedések néha neccesek voltak még pici volt aztán persze odaszaladt minden kutyához meg emberhez :) Aztán kutyafuttatóba sokat gyakoroltam vele és most lesz júniusba 2 éves és első szóra visszajön. Lakott területen én mindig a lábam mellett engedem csak menni aztán ha odaérünk a futtatóhoz ami egy hatalmas zöld területen van ott elengedem mindig hadd végezze el dolgát de nem is fut már nagyon előre mindig visszanéz hol vagyunk,tényleg mehet-e :) Aztán utána meg apportírozok vele ha nincs kutya azis nagy segítség ilyenbe:) Én nagyon ajánlom,igen jó fárasztás és gyakorlás a kutyának,olyan messze lehet eldobni amilyen messze csak akarod:

[link]


sok sikert kívánok!

2012. ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Lényeg, hogy a kutyust jutifalattal, elfutással, játékkal tanítsd a behívásra, melletted való sétára...később lesznek vele problémák tuti biztos, amikor kamaszodni fog...de ha most megalapozod a kötődést, tekintélyt, akkor sokkal kevesebb erőfeszítést fog igénybe venni a későbbi nevelés...


Ezt ajánlom figyelmedbe:

Oszlassuk el a tévhitet, hogy a kölyökkutya nevelésével addig kell várni, amíg már problémák vannak vele.


12 hetesen a belvárosban póráz nélkül, de a gazdin csüngve...


http://www.youtube.com/watch?v=qXYhEhq6AtE


Bár megjegyzem, hogy egy másik, idősebb jól nevelt kutyussal az ember oldalán mindig könnyebb az ifjoncot nevelni...de tuti, hogy nem először jártak a városban...szerintem

2012. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amíg ilyen pici volt Joey, simán sétáltunk vele belvárosban, autómentes övezetben póráz nélkül. Annyira figyelt, hogy egy lépéssel se legyen lemaradva, hogy az valami iszonyat. Aztán szépen kezdett kinyílni a világra, minden érdekelte. Amíg a kamasz korszaknak nem lesz vége, nem merném ugyanezt megtenni, mert kiszámíthatatlan.

Most már csak mezőn, vagy nagyobb füves területeken engedem el.

2012. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre még csak akkor az udvaron gyakorlom, mert mégcsak 2 oltása van...
2012. ápr. 2. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!