Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor, és hogyan kezdjem el 3...

Mikor, és hogyan kezdjem el 3 hónapos kutyámat tanítani/rászoktatni a póráz NÉLKÜLI sétára?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, minél hamarabb, annál jobb, mert ilyenkor még nem mer elmenni mellőlem.

2012. ápr. 2. 09:52
1 2
 11/12 Hovarju ***** válasza:

Ha van udvarotok az nagyon jó hely a gyakorlásra. Biztonságos, mert nem fogja elütni az autó és max.a kerítésig tud elmenni.

Menj ki vele a kertbe. Legyen nálad jutalomfalat. Hagyd egy kicsit szaglászni, majd hívd oda magadhoz. Ha odament nagy dicséret és jutalomfalat. Előszőr csak közelről hívd, aztán próbáld meg messzebbről is. Fontos, hogy ha odamegy hozzád mindig dicsérd meg. A lényeg az, hogy megtanulja, ha odamegy hozzád,akkor az neki jó.

Ha már mehetsz vele sétálni, előszőr olyan helyen engedd el, ahol nem tud leszaladni az útról. Én biztam a környék tapasztalt szófogadó kutyáiban és akkor engedtem el, ha volt egy ilyen kutya a közelben. Aztán kb.5 hónapos korában elvittem kutyaoviba. Ott nagyon sokat tanult Ő is és Én is.

Jó kutyázást és sok sikert a tanításhoz.

2012. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
A behívást a megérkezése óta gyakorlom. Persze betartva a megérkezés szabályait, tehát az első napon nem ugrottunk a nyakába stb. Akkor csinálom az udvaron, és egy hónap múlva megyünk az oviba. Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 2. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!