Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tettetek volna?

Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Ma a kutyám játszott egy másikkal, akivel már nagyon régóta ismerik egymást, én is ismerem a gazdáját. Egy yorkijuk van, de rettenetesen rossz, viszont nem csodálkozom rajta, mert nem nevelik, csak ordibálnak vele, meg agyba-főbe verik. DE nem az én kutyám, szóval nem szóltam bele, csak próbálom finoman mondogatni nekik, hogy én miket olvasok a falkavezérségről. Az én havanese kutyámmal nagyon jókat szokott játszani és le is fárasztják egymást. Ma a játék után békésen feküdt a földön és füvet rágcsált. A másik gazda hirtelen odarohant szétfeszítette a kutyám száját és kivette belőle a füvet, közben pedig kiabált, hogy "Jajjj te mit eszel???"

Hát teljesen ledöbbentem!:O Nem tudtam hirtelen hogy mondjam neki, hogy azért ezt mégsem kellene, mert egyrészt nem rossz szándékból tette, másrészt nem akartam összeveszni vele, mivel a kutyák annyira szeretik egymást.

De utólag elgondolkodtam, hogy ha ő akarja majd rendszabályozni az én kutyámat, akkor nem biztos, hogy megéri jópofizni.

Szerintetek megéri összeveszni vele? Vagy ti mit tettetek volna a helyemben? Én csak annyit bírtam kinyögni, hogy mi nem szoktunk mindent kiszedni a szájából!:S

Kicsit rosszul érzem magam, hogy nem léptem fel határozottabban, de még mindig nem tudom mit kellett volna tennem!:(


2012. ápr. 2. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyakon vágtam volna.
2012. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem biztos, hogy találkozgatnék vele. Keresnék egy másik játszótársat a kutyámnak.
2012. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez jár a fejemben, hogy lehet másfelé kellene sétálnunk.:( Csak az a baj, hogy szinte szomszédos panelban lakunk és lehetetlen, hogy ne találkozzunk velük.:S
2012. ápr. 2. 22:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Sétálj másfelé és más időpontban, mint ők.
2012. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy butaságot mondtál ezzel, hogy "mi nem szoktunk mindent kiszedni a szájából" :D

Elmagyarázhattad volna, hogy szinte minden kutya szokott füvet enni, mert a gyomruk olyankor azt kívánja. (azt hiszem, ha savas, vagy ilyesmi...)

Nehogy már bele szóljon még ebbe is, Te meg nem mered elmondani neki a véleményedet?

2012. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy hirtelen csak ilyen hülyeséget tudtam kinyögni, mert annyira váratlanul ért a dolog. Másrészt nem is vagyok az a kifejezetten nagy pofájú, vagy határozott személyiség.


Az ő kutyája is sokat eszik füvet, de az ki is hányja, ezért neki nem engedi. Pont tegnap beszéltem neki erről, hogy nem baj, ha füvet eszik és tényleg utána ott helyben ki is hányta a kutyája. Ráadásul kakit is előszeretettel eszik, szóval kb. 2 percenként ugrál oda a nő, hogy belenézzen a kutya szájába, ha meglátja, hogy megmozdul a szája.

Én is mindig nézem, hogy mit eszik az enyém, de inkább azt nézem, hogy mi van előtte, mostanában pedig nem is vesz már olyat a szájába, amit nem kellene.


Nem, sajnos nem mertem kifejteni mit gondolok, utálom is magam érte! Többek között az is visszatartott, hogy a környéken szinte nincs is több kölyök, akivel az én kutyám tudna játszani és azért szüksége van a kutya társaságra is , a felnőtt kutyák pedig nem foglalkoznak vele.

2012. ápr. 2. 22:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért lehet neki szólni normálisan, hogy te se neveled az ő kutyáját, ő se tegye a tiéddel, szóljon neked, és majd intézkedsz. Ha megsértődik, megsértődik, ez van, akkor se magyarázzon bele, tanuljon egy kis illemet. Mindkét kutya túl fogja élni, ha két hétig nem játszhatnak.
2012. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
biztos,csak példát akart mutatni,csak kicsit eltévesztette a tett súlyát,mivel az nem baj,ha füvet eszik.Max ,ha valami Sz+rt kapott volna be, vagy hulladékot ,akkor meg is érteném.De amúgy szerintem is jobb ha nem barátkozol ilyen idegbetegekkel te és a kutya érdekében:)
2012. ápr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én köpni nyelni nem tudtam volna :( Hogy jön ő ahhoz ,hogy más kutyájának a szájába turkál..Nekünk is csak egy pajtink van,de ők nagyon aranyosak szerencsére.

Szerintem mond el neki,hogy te is figyelsz a kutyára nem kell őt pesztrálnia :)

2012. ápr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is! Valóban mondhattam volna, hogy én is figyelek a kutyámra! Tiszta hülye vagyok!:(


Szerintem az volt a fejében, hogy mondtam neki korábban, hogy az én kutyám is evett kakit ezelőtt, csak nekünk sikerült leszoktatni róla. Most már úgyis mindegy, csak szeretnék felkészülni, hogy ha megint előfordulna hasonló eset, akkor ne érjen ilyen váratlanul.


Egyébként volt már olyan, hogy hosszabb ideig sikerült őket elkerülni, akkor is valami hasonlóan nekem nem szimpatikus dolog miatt, szóval tudom, hogy túlélik a kutyák.:) Egyébként pont tegnap (az incidens előtt) találkoztunk egy kölyök spániellel és a tizenéves gazdájával, aki nagyon szimpatikus volt, hasonlóan gondolkodik a kutyákról, mint én, és a kutyák is nagyon jót játszottak, szóval lehet megbeszélem vele, hogy egy időben menjünk sétálni.:)


Még egyszer köszönöm a segítséget!

2012. ápr. 3. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!