Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tacskó?

Lakásban tacskó?

Figyelt kérdés

M a véleményetek?

Mennyire apportos a tacskó?Lakásban mennyit rág mennyit ugat?

Annyit tudok róla hogy szeret ásni és hogy nem egy beteges,túltenyésztett fajta!


2012. ápr. 3. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, tényleg nem beteges vagy túltenyésztett fajta. Sok minden függ a neveléstől is. Nekünk volt egy rövidszőrű tacsink lakásban, csak már meghalt.:( Nagyon tündéri, aranyos kis jószág volt.:) Hálás kis kutyuska is vol, apró neszekre ügyet sem vetett, csak ha mentek a lépcsőházban akkor valamikor ugatott, de akkor sem mindig.:)
2012. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem nem igazán szobakutya ha jól tudom olyan állatok vadászatára tenyésztették ki mint pl róka, borz amik földbeásott odúkban élnek és ezért van a tacsinak olyan erős mellkasa és mellső lába tehát inkább a szabadba való kutyus nem lakásba! A másik meg hogy a hosszú gerince miatt nem bírja jól a lépcsőzést jobban terhelődik mint más kutyafajtáknál ezért panelba én más fajtát választanék!
2012. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, ez jó nagy hülyeség volt. Lakásba való kutya, mint minden rövid szőrű és kistestű. Nem nehéz a lépcsőn felvinni egy tacskót, mint ahogy az sem, hogy eleget mozgasd, sokat sétáltasd és kirándulj vele. Hogy mennyit rág, ugat, stb. tőled függ. Nevelés kérdése és hogy mennyit foglalkozol vele.
2012. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én csak a saját tapasztalatomból is kiindulva, nem rágta szét a bútorokat, nem ugatott sokat, de ezt le is írtam, nyugis volt és szeretetre éhes. A lépcsőzést nem tudom, mert lifteztünk.
2012. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Valaki0702 válasza:
100%
Amikor én a tacskómat kaptam azt mondták, hogy csak lakásba adja oda kertbe nem.
2012. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez függ attól, hogy milyen. Szerintem a szálkás szőrű kicsit erősebb, az való inkább kintre. A rövid szőrű viszont inkább bentre. A hosszú szőrűt meg vétek kivinni, hiszen gyönyörű. :)

Hát a kaparással kell vigyázni, hiszen kotorékeb és a vérében van. Erről nem tudom, hogy le lehet-e szoktatni, de sok sikert hozzá! :) Lehet, hogy egy-két virág fogja látni kárát, de ez még ne akadályozzon meg abban, hogy tacskót vegyél.

Egyébként a tacskó az egyik legegészségesebb fajta. Akár 15-20 évet is elél, tehát jó sokáig fog boldogítani.

Azt, hogy a legcsendesebb kutya, nem lehet rá mondani, de ez is változó. Minden tacskó másabb egy kicsit. Meg hát a nevelés kérdése is. :)

2012. ápr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg írtam, hogy volt tacskónk, a tapasztalatimat írtam le, szal' nyilván le lehet szoktatni. -.-
2012. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!