Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsot találtam a kutyámba...

Kullancsot találtam a kutyámban, . Nem igazán szereti ha ott piszkálom, tehát nem tudom kiszedni, ráadásul mindig nagyon nehéz megtalálni. Hogy szedjem ki? mi a leghatékonyabb? és húgy, hogy lehetőleg kutya se vegye rossz néven és ne fájjon neki.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 3. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fáj az! A lényeg, hogy ne nyomd össze a kullancsot, mert akkor belenyomod a sebbe a bacikat is. A "nyakánál" kell megfogni. Én kullancskiszedő kanalat használok, mert nekem a csipesz nem vált be. Belebújtatom a kullancsot a kanálba és kihúzom. Bár én eleve úgy neveltem a kutyát, hogy bármit megtehetek vele, ha fáj neki, akkor is hagyja.
2012. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon figyeld a kutyádat, hogy nem lesz-e babéziás, mert nagyon sok a fertőzött kullancs!
2012. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ráparancsolsz, hogy maradjon nyugton. Széthúzod ott a szőrt, a bőrénél megfogod csipesszel, és egy mozdulattal kihúzod. Nincs senki, aki tudna segíteni? Minél előbb ki kell venni.
2012. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sikerült, köszönöm, bár igaz, a körmömmel csippentettem ki, és elég piros lett ott a bőr, esetleg valami krémet vagy ilyesmit tudnátok ajánlani rá?
2012. ápr. 4. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell rá semmi.
2012. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!