Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Jangaaa kérdése:

Hogyan szoktassam le a kutyám a bosszú bepisilésről, bekakilásról?

Figyelt kérdés

Két kutyám van egy 7 ill. 4 hónapos. A gondom a 7 hónapos szukámmal van, akit nem lehet otthon hagyni egyedül,mert rögtön összepisil, ill. kakál mindent ahogy kiteszem a lábam. Legyen az 10 perc akár. ez igen kellemetlen, mivel a gyermekeimért el kell mennem az óvodába, meg persze vásárolnom is kell... Nem rombol nem rág meg semmit. Készítettünk egy ajtót, amivel kitorlaszoltuk őket az előszobába, de azt is leszedte, kirágta a rácsot belőle, és persze ment a "dolog" a nappaliba. Le lehet erről egyáltalán szoktatni? Nagyon el vagyok keseredve, mert azért nem őrizhetem a nap 24 órájában...

Teljesen szobatiszta amúgy már 3 hónapos kora óta, rendszeresen van futtatva napi 2-2.5 órát+ a napi 4* pisi kaki 20 perc. Tehát sok időt van a szabadban, szerencsére mondhatom, hogy jó a kapcsolatunk is vele szófogadó édes kutya. Csak normális kommenteket várok!!!



2012. ápr. 3. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

A kutya és a köztetek levő viszonnyal van gond, amit rendezni kell, változtatnotok kell az egész életmódotokon.


Egy kutya soha nem cselekszik bosszúból, nem ártana a viselkedésük után olvassatok a szakirodalomban, nagyon hasznos lenne, és megoldást is találtok a problémátokra!


Mivel így fórumon erre nem lehet választ adni, főleg látatlanban, ezért azt javaslom, hogy ha 2 kölyökkutyátok is van (feltételezem, jut rájuk naponta minimum 1,5 órátok foglalkozni, sétálni velük), akkor járjatok el velük kutyaóvodába, iskolába, és meg fognak oldódni a problémák, vagy legalább keressetek fel egy tüköriskolát, ahol szívesen fognak tanácsot adni (igen, tanácsot, ingyen!).


Ha meg nincs idő és pénz a fentiekre, tehát a kutyáknak biztosítani a szükségletei kielégítéséhez szükséges feltételeket, akkor inkább keressetek nekik szerető, felelős gazdákat.

2012. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És amúgy hogy viseli, ha magára hagyjátok?
2012. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerető felelős gazdának tartom magam, mindent megkap a kutya, sokat van vele foglalkozva játszva, futtatva van nincs elhanyagolva. Ezt legnagyobb dicséretemre aki kutyákhoz ért is mindig megerősíti ezalatt értem állatorvosokat, ill tenyésztőket. Igen tenyésztőket NEM SZAPORÍTÓKAT!!!! Tehát ezt nem írom az én számlámra, hogy el vannak hanyagolva és ezért teszi ezt. Le is írtam, hogy rendszeresen van futtatva szocializálva van kicsi kora óta. Nem értem mit kéne még tennie egy felelősségteljes gazdának? Amúgy köszönöm a választ!
2012. ápr. 3. 14:01
 4/10 A kérdező kommentje:

Szellő lány:

Nincs vele gond nem sír nem nyüszít nem eszi meg a bútorokat :) tehát ezen a kaki pisi ügyön kívül nincs gondom vele.

2012. ápr. 3. 14:03
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Az első vagyok.


Igen olvastam, és egyetértek azokkal, akik szerint felelős vagy!


Ami hiányzik, és amire gondoltam: járjatok kutyaóvodába, kutyaiskolába!


Nálatok a sok foglalkozás ellenére a viszonyotokkal van gond: a kutya felelősnek érzi magát értetek.

Képzeld el, ha a te gyermekeid elmennének otthonról, téged bezárnának, és nem tudnál kimenni a lakásból utánuk, vagy elérni bárhogy a külvilágot. Nem tudod, hogy hova miért mentek, és úgy gondolod, a te dolgod megvédeni őket, a te felelősséged az ő éppségük. Mit csinálnál? Halálra aggódnád magad. A kutya is ezt teszi, ezért pisil be, rombol dolgokat.

Ez a viszonyt kell rendezzétek, ami nem két perc, és nem egy-két praktika alapján fogtok megoldani (amiknek részleteit! esetleg itt megosztanak majd veled).


Az életmódotokon kell változtatni, de hogy személyre szabottan, nektek mit és hogyan kell változtassatok, hogy ezek a problémák megszűnjenek (és mellesleg helyette ne jöjjenek elő mások), ajánlom, hogy menjetek kutyaiskolába.

Ez pedig egy felelősségteljes döntés, elhatározás eredménye, úgy gondolom...

2012. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A kutyaiskolát vasárnap kezdjük, ezt már korábban lebeszéltük az oktatóval :). Igen erre gondoltam én is, mert amikor magamhoz vettem a kutyámat éppen hogy elmúlt 4 hetes (nem kívánt alomból való) és nagyon mondhatom így hogy elkényeztettem... sajnos ez tényleg az én számlámra írható, hogy túlságosan anyáskodtam felette és lehet, hogy itt rontottam el mindent. Köszönöm még egyszer!
2012. ápr. 3. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Én sem vagyok profi kutyás, de mikor valami nem ment, vagy problémám volt, én gondolkodás nélkül, értelem szerűen szakemberekkel vettem fel a kapcsolatot, nem vadidegen ki tudja milyen "hozzáértőtől" kapott válaszokra támaszkodva igyekeztem megoldást találni.


Szuper, amit teszel a kutyákkal, és amennyit foglalkozol velük, őszinte elismerésem! Mindenkinek így kéne, de a felelősségvállalás nem ennyiből áll, főleg, ha probléma adódik, amit magatoktól nem tudtok megoldani.

2012. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Na örülök, hogy sikerült leírnom, mit akarok! :)

Elolvasva az első kommentem, tényleg elég hülyén fogalmaztam, elnézést érte!


Akkor igazából kár is a kérdésedért, úgyis hamarosan megokosodtok az iskolában!


Kívánom, hogy érezzétek jól magatokat, és mielőbb megoldódjon a gondotok! :)


Szabad kérdeznem, hogy melyik iskolába fogtok járni? Lehet talán találkozunk is... :) (Milyen kutyusok?)

2012. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nem problémamegoldásért írok ide be mert itt sajnos nincs annyi komoly ember tisztelet a kivételnek, aki a kérdésekből ne gúnyt űzne, hanem leírná a tapasztalatokat.

Valószínű nem ezek a válaszok alapján fogom a továbbiakban a kutyáimat nevelni, csak gondoltam több felől lehet érdeklődni. Ez nem értem miért is baj?

2012. ápr. 3. 14:53
 10/10 A kérdező kommentje:
A "lányom" amstaff a "fiam" pit. :) Nagyon okosak a fiúval nincs is semmi probléma. Akiket eddig kérdeztem mindenki csak legyintett h azért ilyen mert szuka... ennyi. Tatabányai vagyok Ördög Istvánhoz fogunk járni.
2012. ápr. 3. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!