Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Kutyagondok?!

S. O. S Kutyagondok?!

Figyelt kérdés

Van 1 2 éves ivartalanított Francia Bulldogom, és vannak olyan szokásai amit egyszerűen nem tudok kezelni. A Fennel könyyvek megvannak a leírt szabályok szerint járok el mindennap vele kapcsolatban. Kutyaiskolába is járunk. Na most konkrét gondom: 1.Sokszor a szembejövő kutyákra ki akar támadni pórázról. Tudom most azt fogjátok mondani, hogy falkavezérség. Oké én tartom a szabályokat akkor nem értem mi a gond? A kutyasuliban kérdeztem és nem is válaszoltak nagyon semmit, pénzem most egyáltalán nincs másikba vinni. Ott egyébként teljesen máshogy viselkedik. Csak itthon csinálja ezt. Ott szófogadó és mindent megcsinál. Itthon is mikor sétáltatom a környéken próbálok nyugodt higgadt maradni mikor szembejön 1 másik kutya, de olyan nehéz nyugodnak maradni, ha közben két lábon állva csahol. Pedig kutyabarátai is vannak. Nagytestű kan és szuka is.

2. Gond: Mindent föleszik. Kakit penészes zsömlét. Rászóltam vagy megfogtam a nyakörvét és szó nélkül odébb vittem. De ő visszaszaladt és, ha látja, hogy megyek felé, mert rosszalkodott, annál gyorsabban falja be. Vagy elszalad előlem.

Ti az ilyen helyzetekben mit csináltok? Konkrét példát vagy segítséget várnék!!!!



2012. ápr. 3. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Amikor látod, hogy megfeszül, és ugatni, vagy morogni készül, azonnal hátraarc, és menjetek a másik irányba. 10-15 méter után visszafordulhatsz vele. Ha megint morogni készül a szembe jövő kutyára, akkor ismét fordulj meg vele. És mindeközben vezesd láb mellett.


2. Na erről már nehezebb leszoktatni. Talán próbáld azt, hogy legyen nálad néhány finom falat, és amint látod, hogy valamit enni készül, tedd az orra elé. Ha vissza akar menni, akkor tedd pórázra, és vezesd el onnan.

2012. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Oké megpróbálom! Csak ez a fölevéses dolog. Olyan rafinált, mert akkor csinálja, mikor elengedem játszani egy percre nem figyelek rá és már látom, hogy nagyban nyammogja a kakit. Mire odaérek addigra betolja. Odajönni meg nem jön, mert tudja, hogy rosszat csinált.

Remélem a pórázos dolog bejön. Az a legrosszabb, hogy inkább nagykutyákkal ilyen, mert szerintem fél tőlük. Egyszer megtépte egy nagykutya nem lett komoly baja szerencsére, de lehet, hogy benne megmaradt. A másik fele pedig, hogy neki a barátai is nagytestűek. Úgyhogy nem értem.

2012. ápr. 3. 14:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Te is feszült vagy, abból gondolom, hogy írtad, hogy a kutyád két lábon állva csahol. Te meg nyilván a póráz másik végéről húzod őt vissza:) Legyél laza, nem lesz gond. Beszélj hozzá játékos hangon, tarts az orra elé egy finom falatot. Guggolj le hozzá, amíg a másik kutya elmegy mellettetek, és addig tereld el a figyelmét.

Etetni hogy szoktad őt otthon? Hányszor kap enni egy nap?

2012. ápr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Akkor is támad ha nincs pórázon? Már az ivartalanítás előtt is ilyen volt? Új kutyákkal is csinálja vagy inkább a régi ellenségekkel?

(Van egy ismerős kutya akit 10 évvel ezelőtt kicsit megvert egy másik és ők azóta utálják egymást... pedig pár éve már mind a kettő ivartalanítva van.)

Hehehe: "Olyan rafinált, mert akkor csinálja, mikor elengedem játszani egy percre nem figyelek rá és már látom, hogy nagyban nyammogja a kakit."

Ezt nagyon jól ismerem (sajnos) az enyém is úgy csinál, hogy pont most, pont ahhoz a kutyához szeretne odamenni aztán egy villámgyors kanyarral máris rohan eszegetni... Már mindent próbáltam nála: elhúzni, rászólni, a közelébe dobni valamit, ismerős rakott ki nagyon csípős kaját, suliban egyszer próbálkoztunk gyenge áramütéses virslivel (az enyém volt az egyetlen aki észre sem vette, hogy ráz) stb... , de semmi hatása nincs.

Az egyetlen amit tenni tudunk az, hogy száz szemmel figyelünk minden irányba és nem engedem oda ahol látok valami kajaszerűséget (bár ő ügyesen észrevesz minden falatot, még így is).

2012. ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

1. Az én kutyám ugyanezt csinálja, minden kutyában elsőre ellenséget lát és neki akar menni. Mi a Cerberos kutyasuliba járunk szocializációs tréningekre, nagyon jó szakemberek segítenek, oktatnak és látnak el tanáccsal mindenkit. Mi is azt a tanácsot kaptuk amit Szellő-lány leírt, hogy amikor támadni akar, akkor határozott tiltás után egy hátra arc, ellenkező irányba egy pár méter séta, aztán visszafordulunk az eredeti irányba. Az a lényege, hogy a kutyád lássa Benned, mint követendő falkavezérében, hogy Te ezt a konfliktust nem akarod, magyarán kitértek.

A másik nagyon jó módszer -amivel több kutyasuli is dolgozik, a Cerberos is, és a Tükör-mórdszeres sulik is-, hogy amikor látod hogy a kutya agya kezd elborulni és támadna, akkor mellé a földre odacsapsz egy üres ásványvizes pet palackot, benne pár darab kaviccsal, kővel. (kis kutya kis palack, nagy kutya nagy kanna)Ez a váratlan zaj kizökkenti a kutya gondolatát, eltereli a figyelmét, és máris könnyebb leállítani. Olvashatsz a neten a kanna-módszerről, ill. Korom Gábor is bemutatta az egyik "Egyik kutya, másik nem" c. műsorában. Nem tudom sajnos, hogy melyik részben, így nem tudom linkelni.

2012. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Hja, a másodikra meg elfeljtettem válaszolni.

Szóval a kaki-evésre azt szokták mondani az okosok, hogy akkor vetemedik ilyesmire egy kutya, ha valamilyen tápanyagot nem kap meg a szervezete, ill. kap, csak keveset. Állítólag jó mínőségű és megfelelő mennyiségű kajával táplált kutya leszoktatható a kakievésről. Természetesen mindig szólj rá egy határozott tiltó szót amikor ezt látod (pl. Fúj!, Nem!, Nem szabad!)

Remélem tudtam kicsit segíteni. :)

2012. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Otthon nincs meg a tekintélyed, te is leírtad, nem viselkedsz otthon vezérként. Változtass a magatartásodon otthon, ha jön egy másik kutya, plusz jólenne egy kötődési tréning is.
2012. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

kérj segítséget szakembertől aki kifejezetten problémás kutyákkal foglalkozik!

interneten keresztül nem lehet problémát kezelni....

2012. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy problémás lenne, mert a kutyasuliban nagyon szépen viselkedik. Az lehet, hogy azért csinálja, mert én is feszült vagyok. Csak valahogy megrémít mikor egy hatalmas argentin dog jön felénk póráz nélkül. De akkor majd kitérek. Egyébként nem minden kutyánál reagál így van egy akivel kerítésen keresztül veszekedtek, de erről sikerült szépen leszoktatnom. Azt próbálom csinálni, hogyha nem tudunk kitérni akkor se húzzom nagyon rövidre a pórázt (nem flexivel sétálunk) hanem hagyom, mert azzal is jelzést adok a kutyának, hogy most valami rossz jön amitől félni kell. Meg nem is rángatom csak finoman igazítgatok rajta. Úgy ahogy a kutyasuliba is tanultuk. Tudom, hogy nekem kell sokkal magabiztosabbnak lennem, mert sok helyzetben működött mikor megőriztem a hidegvérem. Néha olyan nehéz amikor rossz napom van és ideges ingerült vagyok. Ti ilyenkor mit csináltok?

Általában nagytestű kutyáknál szokott ez előfordulni. Ha nincs pórázon nem csinál ilyet egyáltalán. A múltkor a mezőn ahol sétálni szoktunk odaszaladt hozzánk két kan egy nagytestű és egy pici. Én nem csináltam semmit közömbös maradtam és már hívták is játszani. Lecsatoltam a pórázt és olyan aranyosan játszottak. Póráz nélkül egyébként olyan kis birkatürelmű, rengetegszer felborították a nagykutyák vagy a fejére ülnek őt meg annyira nem érdekli. A legújabb kisbarátja (nem is kicsi) ő a nyakörvénél fogva ráncigálja. Úgyhogy nem gondolom, hogy az ő természetével lenne a baj.

Naponta kétszer kap enni az etetési útmutató szerint az adagját 2 részre osztom. Séták után kapja meg. Bárányos-almás Acana-t eszik.

Nehéz észrevenni mikor eszik kakit, mert a 2. sétánk az 9-10 fele van, olyankor már sötét van a mezőn ahová járunk nincs is kivilágítva. Én meg elengedem, hogy játszanak, mert olyankor jönnek ki a barátok is és egyik pillanatba még rohannak ezerrel meg verekednek stb. a másik pillanatba az én kutyum a bokor alján nyammog. Odaszaladok ő elszalad és még gyorsabban eszi. Általában ki szedem a szájából, ha valamit föleszik, de a kakit csak nem szedem már ki..:S

2012. ápr. 4. 09:44
 10/14 anonim ***** válasza:

A kaki evésre most reggel láttam az Animal Planet-en egy jó ötletet (ha hiányzik neki valami és nem rossz szokás)

Hetente többször sütőtököt keverni a kajájába. (szerintem 100%-os sütőtöklé is megteszi, ha nincs más)

2012. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!