Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti le szoktatok állni vitatkozni?

Ti le szoktatok állni vitatkozni?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam egy nővel és a 4 éves "mini" bolognese kutyájával. Tényleg iszonyat pici volt, az én fél éves havanese kutyámhoz képest fele akkora.


Szóval mesélte, hogy éppen tüzel a kutya és kant keresnek neki, mert rossz nézni, hogy mennyire kelleti magát és hogy egyébként is milyen szuper kutya és biztosan szuper kölykei lennének és milyen jó anya lenne. Ezt pedig azért gondolja, mert a kutyus otthon eljátssza, hogy meghágja a játékát, aztán úgy csinál, mintha a kölyke lenne, szóval eljátssza, hogy ő anya.... Én mondtam, hogy ivartalaníttatni akarom az én kutyámat és még sajnálkozva kérdezte, hogy "De miért???". Próbáltam neki elmondani, hogy milyen előnyei vannak az ivartalanításnak és milyen hátránya, ha egyszer is elleti a kutyáját. Nem igazán érdekelte a dolog, inkább rövidre zárta a dolgot. Nagyon sok mindenben nem értettem még vele egyet, de már meg sem próbáltam elmondani az én véleményemet.


Szóval, ha ilyen beállítottságú emberrel találkoztok nem bosszant titeket? És megpróbáljátok jobb belátásra bírni őket, vagy nem?


2012. ápr. 3. 22:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Mennyi hülye van, de én soha nem tudom szó nélkül megállni. Mindig próbálom helyrerakni a fejekben a dolgokat, ez valami küldetésféle is nálam, mert utálom, ha egy állat szenved.
2012. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Finoman rá szoktam kérdezni, hogy mi értelme lenne, illetve én is elmondom, mennyi előnye lenne az ivartalanításnak, illetve mennyi hátránya, ha nem ivartalanítja. Idegesít, de nem megyek bele jobban, mert aki elég eltökélt a szándékát illetően, az nagyon bunkó is tud lenni, esetleg komoly szóváltás is lehet belőle. Én leginkább a saját kutyáimmal szoktam példálózni (2 szaporítótól mentett kutyám van + egy tenyésztőtől vásárolt). A két mentett kutyám közül az egyik 3x akkora,mint amekkorának lennie kellene, viselkedészavaros, ideggyenge, a másik süket, allergiás... Az igazán értelmes emberek, akik igazán szeretik az állatokat, és felelősséget éreznek irántuk, rögtön kapcsolnak, minden győzködés nélkül...
2012. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

De, nagyon bosszantanak az ilyenek. A reagálásom a hangulatomtól függ. Általában elmondom a véleményem, néha meg sem próbálom. Ez az illetőtől függ.

Ráadásul nekem van nem ivartalanított kutyám is, gondolhatod milyen reakciók szoktak jönni, ha megtudják. Azt meg a legtöbb embernek felesleges magyarázni, hogy én nem 20ezerért vettem 2 perc alatt, meg mennyi szűrése van és milyen a vérvonala. Ők csak azt látják, hogy az enyémnek lehetnek kölykei, akkor az övének miért nem (kéne hogy legyenek).

2012. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk én is azért nem nagyon merek már a törzskönyvről sem beszélni ilyenkor, mert egyrészt sajnos nekem is szaporítótól van a kutyám, mivel a párom vette nekem karácsonyra (meglepetésként) és sajnos ő is meggyőzhetetlen ilyen téren és nem is tudta még akkor, hogy ez hogy működik (én magyaráztam el neki). Másrészt a törzskönyv említésére az első reakció az, hogy felesleges rongyrázás és csak a sznobok foglalkoznak ezzel. Komolyan nem értem miért olyan nehéz ezt megérteni!:(


Az is igaz, hogy aki nagyon rá van állva erre a témára, esélytelen meggyőzni, hogy nincs igaza.:( Csak szegény kutyákat sajnálom, mert ők meg ki vannak szolgáltatva és ezt kihasználják az emberek.

2012. ápr. 3. 22:43
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Ha alkalmam van rá, akkor elmondom, hogy mit is jelent a felelős kutyatartás, illetve a felelőtlen szaporítás. Csak valahogy Magyarországon az emberek annyira primitívek ehhez a dologhoz:(

Pont ma találkoztam egy csajjal, kb. évente 2x látom, van egy szép svájci juhászkutyája, és ma vele volt még egy. Kérdezem, hogy vettek még egyet, erre mondja, hogy nem, hanem a másik kölyke...Meglepett, mert amúgy sokat foglalkozik a kutyájával, szóval azt gondoltam, hogy ő tutira nem elletné a kutyáját, de úgy látszik nálunk az embereknek ez a perverziójuk. Nem az, hogy vesznek, vagy örökbe fogadnak abból a temérdek gazdátlan kutyából, nem, inkább gyártanak még több kölyköt.

2012. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Engem ugyan nem dühít, ha valaki másképpen gondolja ezt a szaporítós dolgot. Ha rákérdez akkor elmondom a saját véleményem, de nem szeretek nyomulni ebben a témában, és nem is érdemes. Én inkább az ebadóval, chippel, oltásokkal szoktam előhozakodni.

Meggyőzni viszont nem akarok senkit se, inkább a másik fél kérdez rá.


Utolsó:

Miért baj ha valaki tenyészti a neki tetsző kutyát? Ezt csak általánosságba kérdezem. Miért lenne kötelező mindenkinek örökbe fogadni a szaporított, megunt állatokat nem kis rizikót kockáztatva?????

2012. ápr. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Én egyszer egy tanárommal vitatkoztam rajta aki az nj kutyáját évi rendszerességgel hordta pároztatni :S

Elmondtam róla a véleményemet, meg a hátrányokat stb, de ős inkább védte a maga igazát. Azóta már nem tanít de a következő fél év alatt valamiért romlottak a jegyeim és ha hívtam, hogy segítsen(informatika) akkor sose jött. Ezek után inkább kerülöm az ilyen helyzeteket

2012. ápr. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem állok le vitatkozni senkivel, ha normálisan lehet valakivel beszélgetni, akkor elmondom az álláspontomat és ő valószínűleg felfogja, vagy megérti vagy nem. De ha már vitatkozni kell, akkor tuti hajthatatlan a gazdi. Az, hogy bosszant e vagy nem az más kérdés.
2012. ápr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Vitakozni csakis a családtagjaimmal szoktam. A kutya miatt bizony elég sűrűn is, mert én szigorúan tartom magam az általam jónak gondolt neveléshez, Ők pedig "aki szeret az etet...sb." alapon állnak a dolgokhoz.


Viszont nekem is tapasztalatom - és bizony ez igaz nem csak a kutyásokra hanem az élet bármely területére - hogy az emberek nem igazán kérdeznek, hanem ellentmondást nem tűrően kijelentő mondatokban beszélnek. Ilyen alapon a vita nem lehetséges!

2012. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
NEkem igaz pitem van de ugyanez a szitu velünk is előfordult már. Sajnos h ezt kell mondanom de mindig leéllok skandálni az igazamat,meg h ivartalanitson,igyis ugyus rengeteg menhelyi kutyus van,sőt a saját kutyájának is jobb lenne és a többinek is a közelében. De sose képesek felfogni az emberek.
2012. ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!