Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rühes a kutyám. Mennyi a...

Rühes a kutyám. Mennyi a kezelés ára? Van mód arra hogy itthon tudjam kezelni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Maga az, hogy a doktor megnézze a kutyust nem egy őrjítően nagy összeg!Ami drága az a gyógyszer neki!Otthon csak úgy tudod kezelni, ha az orvos felírja az alkalmas szert neki és azt mondja, hogy otthon kezeld vele!Ezeket a szereket csak vényre adják ki, tehát nem tudod kikerülni a doktort,hogy lássa!Látnia kell, azért is, mert nem mindegy mit ír fel neki!Érdeklődj telefonon, hogy milyen árban dolgozik, senki sem fogja leszedni a fejed érte, ha megkérdezed!

Szegénykét nagyon sajnálom, gondolj bele, mennyire viszket neki és nem tud vele mit kezdeni!Képes a bőrét húsig kivakarni, én tudom, nekem a cicám volt ilyen, de hála a jó orvosomnak teljesen meggyógyította!

2012. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló szépen leírta a menetét, de annyit még hozzátennék:

orvoshoz fordulni azért is fontos, mert nem lehet ránézésre megállapítani, hogy valóban rühes nem más.

Tudod nagyon sok bőrprobléma hasonló!:)

2012. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt fontos az orvos, hogy megállapítsa valóban rüh-e és fontos hiszen fel kell írnia a gyógyszert.És magatokat is kezelni kell,hiszen a rühatkáa szépen átgyalogol rátok is.
2012. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
direkt rákérdeztem az orvosnál, mert a cicám velem alszik, hogy ember elkaphatja e a rühatkát, és azt mondta, hogy nem.a kutya rühatkát azt nem tudom, hogy veszélyes e emberre.Természetesen azért mindent lefertőtlenítettem a szobában is.
2012. ápr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, össze tévesztettem egy másik betegséggel, emberre is veszélyes, igazad van!
2012. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kutya külső parazitáinak legnagyobb része átjuthat az emberre. Két jelentős (mikroszkopikus nagyságú) atka, a rühatka (Sarcoptes scabiei canis) a rühösség okozója, közvetlen érintkezéssel terjed az állatok, valamint az állat és az ember között. A másik atka a szőratka (Cheyletiella yasguri); szabad szemmel látható. A Sarcoptes scabies canis néhány napnál tovább nem képest életben maradni a gazdaszervezet nélkül. A rühatka az ásóatkák közé tartozik, nevüket onnan kapták, hogy a megtámadott bőrön meneteket vágnak. A bőrön megtelepedett atka táplálkozásával jellemző gyulladásokat, elváltozásokat okoz. A kártétel nemcsak mechanikai, hanem sokkal inkább toxikus. Az Egyesült Királyságban a rühatkával fertőzött kutyák számát több mint 40.000-re becsülik. Az emberre átkerült rühatka a ruhán is képes átrágni magát, hogy elérje a bőrt, főleg azokat a területeket támadja meg (öl, mellkas, alkarok), amelyekkel a kutya vivésekor vagy megölelésekor a gazdája a kutyával érintkezik. A bőrreakció az irritáló bőrkiütéstől a súlyos allergiás reagálásig terjedhet. Mivel az ember nem természetes gazdaszervezete a rühatkának, az atka csak néhány órát tartózkodik az ember bőrén, de a kutyával történő folyamatos érintkezés állandó újrafertőzést eredményez.
2012. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy ember nem kaphat rühöt a cicától,én sajnos átestem rajta egyszer,amikor a cicámat a kölykeivel együtt bevittem a szobámba,mert még kicsik voltak a kölykök...nagyon kellemetlen volt,és az orvosokhoz 2 hónapig jártam,mire végre az egyik rájött,hogy ez rüh..aztán adott egy lemosót és nagyon hamar elmúlt.
2012. ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszer árától ne félj. Jobb esetben Neostomosant fog írni. Az pedig nem egy ördöngős összeg.
2012. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a rüh-re a tactic oldatos lemosás a leghatásosabb, feltéve ha valóban az. Egy bőrkaparék vizsgálatot kéne csináltatni.
2012. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!