Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese-m szőre mért csomós...

Havanese-m szőre mért csomós állandóan? 2 naponta kivan fésülve

Figyelt kérdés
10 hónapos, amikor kisebb volt kevesebb volt a szőre ,de most már nagyon dús és hosszú 2 naponta kifésüljük ,bár mostanában inkább naponta mert összegubancolódik, főként a fülénél és az oldalánál csomós..mindig kifésüljük a csomókat de hogy lehet,hogy 1-2 nap alatt ennyire becsomósodjon ,panelba lakunk, most áprilisba vagy májusba majd levágatjuk a szőrét..
2012. ápr. 4. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Fésülés közben rakj rá egy kis hintőport.
2012. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is havanesem van és mi gyakorlatilag minden séta után fésültük. Sajnos ez a hosszú szőr átka! Viszont nem hullik, úgyhogy valamit valamiért!:) Amióta levágtam neki, már elég hetente egy-két alkalommal kikefélni, de akkor sem csomós. Ha levágatjátok, akkor biztos nálatok is javulni fog a helyzet.
2012. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A hintőport kipróbálom :-)

a meleg miatt akarom levágatni a szőrét meg amikor a parkba vagyunk mindent felszed a szőre úgy hogy akkor is kifésüljűk séta után...


köszi a válaszokat

2012. ápr. 4. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehogy tovább száríts a kutyád szőrét hintőporral! Inkább használj filcbontó folyadékot, az egy kicsit olajoz is, amire szüksége van a hosszú szőrű kutyáknak.
2012. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fül mögött épp azért szokott csomósodni, mert nem száraz a szőr.

De abban igazad van, hogy ha száraz a szőre, akkor jobb filcbontó folyadékkal kezelni.

2012. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem száraz a szőre, mindegy inkább fésüljük minden nap..nem akarok 1 hónapra vagy kevesebbre flicbontó folyadékot venni..
2012. ápr. 4. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Viszont az oldalán meg éppen azért mert száraz a szőre, vagyis nekem ez a tapasztalatom sokkal nagyobb és több szőr esetén....

Amúgy nem bántás miből gondolod hogy jobb lesz neki rövidebb szőrrel, vagy csak magadon akarsz könnyíteni, ez nem kötözködés csak kíváncsi vagyok! :)

Amúgy meg ha van Gliskur valamilyen fújós permeted az is segíthet a kifésülésben erre az egy hónapba, ha nem akarsz már venni filcbontót.

2012. ápr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a másik kutyánk bichon frise (10 éves) ő egy hete volt kozmetikába, neki is hosszú szőre volt már és állandóan liheget itthon ,amikor a parkba voltunk nem is akart rohangálni, amióta rövid a szőre itthon nem is liheg és a parkba is sokat szaladgál:) régen is volt egy havanese-ünk és neki is levágattuk ilyenkor a szőrét..én nem akarok a "munka" alól kibújni ,mert szeretem fésülni őket, kutyakozmetikus szeretnék lenni,én csak a kutyáknak akarok jót, látom az én kutyámon is ,hogy sokkal jobban érzi magát rövid szőrrel :) mivel idős a legjobbat szeretném nyújtani.. a kölyöknek meg minden beleragad a szőrébe és a séták alatt csomószor meg kell hogy álljunk hogy kiszedegessük a kis galyakat ,szárat falevelet stb..szerintem neki is jobb lesz rövid szőrrel..
2012. ápr. 5. 10:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Erre azt szoktam mondai, hogy minek veszel hosszú szőrű kutyát, ha levágatod neki. A havanese-ben meg a bichon fajtákban ez a szép.

Amúgy a bichonok szőre úgy működik, hogy télen fűt, nyáron hűt.

Habár igaz, hogy felszabadultabb rövid szőrrel, de akkor is. Minek hosszú szőrű kutya, ha úgyis levágatod neki?

Amúgy őszintén szerintem csúnyácskák 1 centis szőrrel.


Szintén Havanese gazdi.

2012. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!