Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak egy elméleti kérdés,...

Ez csak egy elméleti kérdés, de foglalkoztat másik véleménye! Nem lenne jobb, ha a média többet foglalkozna a menhelyek ügyével?

Figyelt kérdés

Amint bemutatnak egy mentett vagy befogadott, de tragikus sorsú kutyust a médiában, pár napra rá beszámolnak arról is, hogy már jelentkezett is érte egy szerető gazdi. Én értem azt, hogy rengeteg állat vár az új gazdájára menhelyen sajnos, de kérdem én, ha ezen pár alkalommal bejött a média ereje, akkor miért nem csinálnak ebből rendszert? (pénzt leszámítva) Miét nem lehet egy népszerűbb műsor szünetében egy 2 perces kis videót bemutatni kutyákról, akik gazdira várnak? Mondjuk mindennap másikról... Esetleg magyar sorozatokban szerepeltetni örökbe fogadható kutyusokat, vagy a Fókusz végén 2 percet adni nekik, szinte bármi. Ha csak 100-ból 10 kutyus találna új gazdát, már megérné.

Ez egy fura kérdés, aláírom. Van két kutyusom és sajnos nincs többre anyagi, illetve idő kapacitásom, de eszméletlenül fáj a szívem ezekért a kis életekért, hiszen ők nem tehetnek semmiről.



2012. ápr. 4. 23:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Tisztában vagy Te azzal, hogy ma már kereskedelmi csatornák vannak ? Nekik a bevétel az egyetlen cél. Másodpercre mérik a reklámokat. És nem fillérekért.

Ez egy ilyen világ.

2012. ápr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

csakhogy százezrekbe kerül 1 perc.

És a csatornák nem csinálnak semmit csak szeretetből. Nekik bevétel kell

2012. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én ezt értem... de attól, hogy a fene jó Barátok köztbe tennének egy lányt/srácot, aki önkéntes egy vagy több állatmenhelyen és olykor megvillantanának egy képet néhány kutyusról, az nem hiszem, hogy akkora bevétel kiesést okozna. Hozzátenném, hogy a fókusz úgy is vezetőhírként hozná, hogy ezeket az állatokat nem véletlenül mutogatják, szerintem sokszor már ennyi is elég lenne és szinte senkinek nem kerül semmibe, csak néhány állatbolond ember "találkozása" kellene.

Hogy ismét a Fókuszt emlegessem... Nem mindegy hogy a végén az egy percesben valami világcsodát mutatnak be, vagy egy gazdira váró szeretetéhes kutyust? Ez sem kerülne semmivel sem többe! A menhelyek dolgozói, önkéntesei pedig szerintem lazán bevállalnák, hogy csinálnak egy pár másodperces felvételt a kutyákról és írnak hozzájuk néhány sor ismertetőt.

Amilyen szemét halmaz van mostanában a hírekben, oda is beférne másfél perc többlet költség nélkül. Értékesebb lenne, mint hogy megtudjuk melyik celeb hogyan készül a húsvétra!

2012. ápr. 4. 23:49
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Nem ezen a világon élsz...

Hajrá.. Írjál nekik ! Írd le, amit ide írtál. Valószínűleg fognak válaszolni. Ha nem is a valódi okokat fogják leírni.

2012. ápr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Amit te leírtál az régebben valóban létezett.

Tényleg volt egy tv műsor nem emlékszem a címére mert évekkel ezelőtt volt, ott kóbor kutyákat mutogattak és elmesélték a történeteiket majd lehetett értük jelentkezni. Azt hiszem a Kudlik Juli vezette de aztán vége lett. Tényleg nem volt rossz mert sok ember azt se tudja merre menjen ha menhelyet keres-persze ott az internet-de ha ott van az orra előtt és megmutatják nekik és mesélnek az állatokról, az úgy kényelmesebb és talán hajlandóak megmozdulni.

2012. ápr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen,tényleg volt egy ilyen műsor a Kudlik Julival nagyon régen a m1-en.Ha jól emlékszem az volt a címe,hogy Gazdit keresünk,vagy valami nagyon hasonló.

Na ilyen műsort nem fogunk mostanában látni,főleg nem a kereskedelmi csatornákon.

2012. ápr. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy bevétel kiesést okoz vagy nem. Te fordítva gondolkozol! Azon gondolkodj, hogy miként hozhatna pénzt a csatornának? Semmi más nem számít, csak a pénz!
2012. ápr. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Boztosan en elek elvetemult vilagban, de amint leirtam ez csak egy elmeleti kerdes. Nyilvan tisztaban vagyok vele hogy nem en vagyok az atyauristen, nem ertem a lehurrogo valaszokat! A peldak amiket hoztam szimplan csak otletelesek, hogy 1001 fele keppen meg lehet oldani. A felperces youtubrol letoltott "vilagcsodak" mennyivel hoznak egy fokusz vegen nagyobb bevetelt minrha barni mast mutogatnanak?
2012. ápr. 5. 06:50
 9/15 anonim ***** válasza:
A producerek szerint az nézettség növelő. Ha a menhelyeket szintén nézettség növelőnek ítélnék, akkor azokat vágnák be a műsor végére. Vedd fel velük a kapcsolatot és meséld el az ötleteidet, hátha...
2012. ápr. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Viasat3-on terveztek ilyen műsort. Kutyákat mentettek volna és bemutatták volna a sorsukat.

Sajnos semmi nem lett belöle.

2012. ápr. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!