Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat mindig amikor enni...

Miért ugat mindig amikor enni kap?

Figyelt kérdés

Nagyon idős a kutyám azt tegyük hozzá, és már nem is igen hall. Most hogy már nagyon idős egyfolytában ugat ha enni kap. Még most is, pedig öt perce kapott enni. Az állatorvos azt mondta hogy még életében nem hallott ilyet.

Azt olvastam hogy az idős kutyák többet ugatnak... de ennyit?


2012. ápr. 5. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sose volt ilyen probléma.


Ha odaadnád az ételt és ugat, szól rá, hogy "NEM!". Próbáld meg elhallgattatni. Ha nem sikerül, akkor vidd be a kaját, így járt. Később próbáld meg újra. Egészen addig, míg nem marad csendben, míg megkapja. (Úgyhogy természetesen nem kell éheztetni, csak ha nem hagyja abba az ugatást, ne add neki oda, gyorsan kapcsolni fog, hidd el, csak légy türelmes, és kitartó!) :)


Ilyenről még én sem hallottam egyébként...

2012. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Állatorvost hiába kérdezed ilyenekről, nem egészségügyi probléma, nyilván nem tud hozzászólni. Egy jó kiképző valószínűleg többet tudna mondani erről.
2012. ápr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én kutyusom közel 10 éves és ő is folyton ugat. Bár ez olyan örömugatásnak látszik. Ha meglát valamelyikőnket az udvaron, vagy amikor a labda a szájában van még akkor is. Ő is kicsit nagyothall.
2012. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy alig eszik :( Egy - két falatot. Remélem még nem akar elpusztulni :(
2012. ápr. 5. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Na azt viszont az álaltorvossal kell megbeszélni.
2012. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...miért kap enni ha ugat-alap, hogy izgatott állapotban nem jutalmazunk kutyát(pl.nem adunk enni neki)

sétáltasd meg jól pórázon és ha már eleget mozgott és nyugodt csak akkor kínálj fel ételt számára!

tulajdonképpen, hogy ilyenkor eteted csak erre a viselkedésre kondícionáltad.....

2012. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!