Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utalhat dominanciára?

Utalhat dominanciára?

Figyelt kérdés
A kutyám (másfél éves,nem fajtiszta tibeti terrier) folyton úgy fekszik mellém,hogy a fejét ráteszi valamelyik testrészemre. Olvastam régebben,hogy ez lehet dominancia is,viszont ott azt is írták,hogy ebben az esetben a kutya forditva már nem viseli el. Tehát ha én teszem rá a kezem vagy lábam,az már nem tetszik neki. De az én kutyámat az sem zavarja különösebben,simán elviseli.
2012. ápr. 5. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amíg engedi, hogy rátedd te is a kezedet, lábadat, addig nem hiszem, hogy dominancia, csak szeret a közeledben lenni. Nekem is ezt csinálta régen a kutyám, de ha én csak egy kicsit is nekidőltem, már morogva ugrott fel.

Szóval nyugi, ha dominancia lenne, azt észrevennéd.

2012. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Utalhat is, meg nem is, ezt látatlanban nehéz eldönteni. Ha amúgy nem problémás a viselkedése, akkor szerintem nyugodtan hagyhatod ezek után is.
2012. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
35%

Ne legyenek illúzióid, ez bizony teljesen a dominancia jele, még ha nem is a kőkemény fajtából. A viszonyotok a kutyával valószínűleg nem teljesen rendezett. Vélhetően Te vagy a főnök, ezért engedi hogy Te is rátedd a karodat, bármidet. Csak nem elég nagy a távolság köztetek, (értsd ha Te vagy a number one, akkor ő olyan 4-6. helyen van) és úgy véli megteheti hogy domináns jeleket küldjön feléd, hátha megfordul a felállás :) Alapvetően nincs ezzel komoly baj, amíg kezelni tudod a kutyádat, de pl az első válaszolónál már komoly gondok lehetnek, vagy lehettek. Ajánlom neked a tükörmódszerrel való ismerkedést ha még jobban rendezni akarod a viszonyotokat.

[link]

vagy ezt:

[link]

2012. ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez azért baromság szerintem, mert én úgy nézek tévét, hogy a kutya mellém fekszik,én fekszem az ő kanapéjára és van hogy a lábamra hajtja a fejét. Nem utal dominanciára. Teljesen kezelhető az én kutyám, és szófogadó! Tudja, mikor mit lehet...
2012. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:) Alapvetően nincs vele más gond.

Nerati: Köszi a linkeket is,megnézem.

2012. ápr. 5. 13:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez már kicsit olyan, hogy a kákán is csomót keresünk. Ha nincs semmi gond a kutyával, akkor ezzel miért foglalkozol?

Én kifejezetten örülök, ha a kutyám rámteszi a fejét:)

2012. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem szándékoztam a "kákán is csomót keresni"..:) Csupán nem voltam biztos a dologban,és érdekelt rá a válasz.
2012. ápr. 5. 14:54
 8/11 anonim ***** válasza:
milyen érzés amikor rádteszi a fejét? ha tolakodónak tartod, nyomást, erőt érzel a mozdulatában akkor valóban egy domináns jellegű kommunikációról van szó(ez sem dominancia!), igény tart rád, vagy a te személyes teredre....ha csak egy könnyed érintés akkor bedig a bizalom jele:)
2012. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bedig=pedig:)))
2012. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a macskám csinálja azt, hogy direkt úgy fekszik, hogy valamimhez hozzáérjen, akkor ő is leakar dominálni engem? :D Nem lehet, hogy kontaktusban akar csak lenni és ezzel is a szeretetet fejezi ki?
2012. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!