Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás vagy sem?

Ivartalanítás vagy sem?

Figyelt kérdés

Olyanok írjanak , akik megbánták , hogy ivartalanították házi kedvenceiket , mert nem a várt hatást hozták , vagy negatív irányban változtak !

( Nekem nincs semmi bajom a kutyámmal , Ő is jól bírja a szukák közelségét, de mindenkinek ez az első kérdése -IVARTALANÍTVA VAN ? )

Ha nincs mellette kutya akkor is, megkérdi !

Elgondolkodtató, de jó fiú és nem akarom hogy esetleg negatív irányban változzon !


2012. ápr. 5. 19:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
mennyi idős ez a fiu?:)
2012. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1 éves !

Ma voltam a dokinál , megvizsgálta , mondta nincs akadálya , ivarérett stb....

De ..... :-(

2012. ápr. 5. 20:18
 3/19 anonim ***** válasza:

de?

ha nem szeretnéd, ne ivartalanítsd, de később lehetnek még gondok ezzel, más kutyákkal. 1 éves kora előtt jó fiú, még kölyök, de később? De ezt majd te úgyis meglátod, hogy hogyan viselkedik :) csak vigyázz a kutyulira, hogy ne kerüljön összetűzésbe más kutyulikkal. nem én vagyok a legnagyobb ivartalanítás-párti, de ha úgy érzed, hogy szükséges, elviszed, ha nem, nem kötelez rá senki! csak vigyázz rá :)

2012. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

köszi , jogos,

van aki azt mondta , hogy agresszívebb lett a kutyája iv.után

van viszont aki azt mondta elszökött , mert annyira be volt indúlva

Ezért nem tudok dönteni , nem akrom ,hogy "megváltozzon"

, de azt sem hogy punci miatt elveszítsem , mert elszökik

Még túl fiatal, ezért is nehéz nekem is a döntés !

2012. ápr. 5. 20:29
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

A személyisége nem a golyóiban lakik, nem egy másik kutyát fognak kitolni a műtőből, hanem azt, amelyik benet, csak herék nélkül. Könnyebben kezelhető lesz, nem fog szökni, verekedni, nem fogja elüttetni magát, és nem kap hererákot.

Én még nem láttam olyan kutyát, akinek ártott volna az ivartalanítás. Domináns szukáknál előfordul, hogy agresszívebbek lesznek, de kanoknál nem, logikusan azért, mert a "ki-ha-én-nem" hormonok ivartalanítás után nem játszanak már.

2012. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én is féltem, de az egészsége érdekében ivartalanítattam. És semmi baja, ugyanolyan, amilyen volt, csak már nem emelt lábbal pisil. ;)
2012. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek vele tenyésztési, kiállítási terveid, akkor mindenképp megéri. Már csak azért is, hogy ne bolonduljon meg szegény a tüzelési időszakban. Képzelheted, milyen rossz lehet neki, hogy hajtaná az ösztön, hogy menjen és párosodjon, de nem lehet. Vagy "lehet", ha kiszökik, és akkor talán sose jön vissza, vagy vmi baja esik, összeverekszik más kanokkal stb. Na meg egészségügyi szempontból is előnyös, nem lesz hererákja, prosztatarákja. Jól mondja az előző, a személyisége meg nem a golyóiban van! :) A mi 10 hónapos mopszunk 1 hete lett kiherélve, másnap már úgy játszott meg rosszalkodott, mintha mi se történt volna! :)
2012. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja és hát igen, szoktam mondani, hogy olyan a tavasz meg az ősz az ivaros kankutyáknak, mintha beraknál egy pasit egy székhez kötözve egy sztriptízbárba, hátraközött kézzel. Minden, csak nem kellemes.
2012. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én is inkább a szökéstől tartok , később már bánkódhat, na meg én is , ...ezért is gondolkoztam el az ivartalanításon !


És mi van a hízással?

Van aki azt mondta , utána elhízott !

Lassul az anyagcseréje , stb

2012. ápr. 5. 21:03
 10/19 anonim ***** válasza:

Szuka kutyám van, 3 éve lett ivartalanítva. Semmi változás nem történt a műtét után.

Egy barátnőmnek kan kutyája van, ő elég domináns és agresszív így ivartalanítva is, de erről nem a kutya tehet, hanem a barátnőm, aki képtelen normálisan megnevelni...

2012. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!