Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az ivartalan...

Mi a véleményetek az ivartalanításról?

Figyelt kérdés
Ezt érzékeli a kutya?Más lesz tőle?Előre is köszönöm.

2012. ápr. 5. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nagyon jó dolog, nem lesz annyival több gazdátlan állat. A kutya nyugodtabb lesz, a viselkedése is megváltozik valamennyire. Nagyon nem lesz más, csak nyugis, és kezes lesz. Nagyon ajánlom az ivartalanítást!
2012. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

A kutya nem érzékeli, nem úgy gondolkoznak, mint az emberek. Pár nap alatt felgyógyulnak a műtétből, és senki nem fogja megmondani, hogy ivartalanítva van a kutya.


Természetben némiképpen változhatnak: kezelhetőbbek, bújósabbak, játékosabbak, egyesek nyugodtabbak lesznek.


Nekem szukám és kanom is van, aki ivartalanítva van. Ugyan úgy dolgozok velük (vadászkutyák), mint előtte. Én nem bántam meg, hogy így döntöttem.

2012. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. ápr. 5. 20:28
 4/21 anonim ***** válasza:
21%
Azt miért nem említitek neki, hogy ha kanról van szó, jó eséllyel megrövidíti az életét?
2012. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%
Igen, ezt az apróságot mindig elfelejtik megemlíteni az ivartalanítás mellett kampányolók.
2012. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
igen de pl kannál megelőzik hogy elszökjön a szuka után plusz nem utolsósorban a hererákot ti meg erre nem gondoltok!!
2012. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
az elég,ha 1kan és 1szuka kutyám van,és csak az egyiket ivartalanítom?
2012. ápr. 5. 20:44
 8/21 anonim ***** válasza:

Miért csökken a kan élettartama?

a szukáé nem?

2012. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az állat nem gondolkozik azon, hogy "jaj, miért nincs peteérésem" az állat nem akar szülni, az állat nem akarja a szexet. ÖSZTÖN, amit kizárólag a hormonok, és nem érzelmek irányítanak.

A kutyám semmit nem változott a műtét után. Én viszont megtanultam hogy soha többé nem lesz ivarosan tartott kutyám, ugyanis őt 2 és fél évesen műtötték, és a méhén már gyulladás jelei voltak.

2012. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Aki lepontozta #4-et, megindokolná miért tette?

Statisztikailag bizonyított, hogy az ivartalanított kanok élettartama rövidebb, mint a nem ivartalanított kanoké.

[link]

2012. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!