Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Villámlásra és dörgésre mi a...

Villámlásra és dörgésre mi a gyógyír?

Figyelt kérdés
Kiskutyám ma első ízben szembesült ezekkel, azóta csak zihál és nem találja a helyét a lakásban. Ti hogy nyugtattátok meg a kutyátokat?
2012. ápr. 5. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra.Viselkedj természetesen úgy mintha nem lenne vihar. Ne pátyolgasd ne bújj oda hozzá mert csak megerősíted a negatív viselkedést.
2012. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell tenned,mintha a világon semmi nem történt volna.A félelméért,negatív viselkedéséért semmiképp nem szabad jutalmazni.Simogatással,nyugtatgatással azt erősíted benne,hogy helyesen cselekedett,így mégjobban pánikolni fog.
2012. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor le szoktam ülni a földre, megengedem, hogy az ölembe, vagy mellém feküdjön, és ha nem fél, vagy kezd megnyugodni, azonnal megdicsérem.


Fontos, hogy addig NE NYUGTATGASD!! A hangodból neki az fog lejönni, hogy ha fél, akkor az a jó ilyen helyzetben, és örökké félni fog.


Csendben ülj mellette, tedd rá a kezed, ha hagyja, vagy jó neki, és próbálj meg minél nyugodtabb lenni, és nem őt sajnálni. Idővel elkezd lenyugodni, és dicsérd meg érte, végül ha teljesen nyugodt, dicsérd meg nagyon, esetleg jutifalit is adhatsz egy kicsit. Ha megint megijed, hagyd abba a dícsérést, megint maradj csendben, várd meg míg lenyugszik.


Esetleg ha nem annyira gáz már a helyzet, örülhetsz is a viharnak. Kifelé nézve tapsikolj, örülj, hogy lássa, szerinted a vihar egy tök szuper dolog! :)


Nekem ez annyira bevált, hogy tegnap éjjel az iszonyatos viharban a 10 hónapos kutyám nyugodtan aludt a helyén, nem hatotta meg a vihar. :)


Sok sikert!

2012. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!