Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ássa ki a fal mellett...

Miért ássa ki a fal mellett az alapot a kutya? Mit tegyünk ez ellen?

Figyelt kérdés
Minden reggel a fal mellett akkora gödröt ás,hogy szinte belefér. Mi ennek az oka és mit ajánlotok ellene?
2012. ápr. 6. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ásás az energialevezetés jele.


Sokkal többet kell mozgatni NAPONTA a kutyát a jelenleginél, mert nincs kielégítve ez az alapvető szükséglete, és ő így vezeti le.


Egy aktív kutyának naponta 3-5 óra mozgatás is kellhet, de általában 1,5-2 óra alatt megfelelően felépített edzéstervvel jól le lehet fárasztani. Akkor eredményes a lefárasztás, ha fizikailag és szellemileg is lefárasztod.


Ha ez megvan, nem fog ásni semmikor, sehol odahaza.

2012. ápr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Az enyémek is ki szokták néha ásni. Az oka: A vakondok ott szoktak kijönni levegőzni, a kutyák meg el akarják kapni. Én szoktam bele dobni egy kis kutyagumit, és betemetem. Úgy egy jó darabig azon a részen nem ásnak. Ha unalomból csinálja, akkor viszont csak a lefárasztás segít.
2012. ápr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A miénk is szokott ilyet csinálni, de a kert végében, a szomszéd házfalánál. Ő azért csinálja, mert a szomszéd telke tele van patkánnyal, így óhatatlanul átvonulnak a mi telkünkön is, ő meg érzi.
2012. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval tökéletesen egyetértek!
2012. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!