Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell győzködni az...

Miért kell győzködni az embereket arról, hogy a kutya érdeke az ivartalanítás? Miért nem hisznek az értelmesebb állatorvosoknak?

Figyelt kérdés
És főként miért nem értik meg, hogy a hobbi alom kölykei menhelyen, sintértelepen köthetnek ki?

2012. ápr. 6. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert az értelmesebb állatorvosok is néhány embernek inkább a fialást ajánlgatják, mert látják h pénzes a gazdi, így sok lóvét le lehet tőle nyúlni. Itt pl a 3 legelismertebb állatorvos is ezt ajánlja a pénzesebb ügyfeleknek.
2012. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

én is ez ellen vagyok!!


de nem biztos hogy minden kutya a menhelyen vagy az utcán kötne ki,ami ilyen hobbi alomból származna..



kisebb voltam és nem tudtam akkor annyit a kutyákról ,meg azt se tudtam hogy ha nincs tk akkor nem lehetne pároztatni a kutyákat,meg mindenki azt mondta hogy a szukának egyszer kell ellenie,mivel szeretem a kiskutyákat így pároztatuk a kutyámat lett 3 kölyke , eladtuk őket ,de jó helyre a mai napig tartom a gazdikkal e-mailben a kapcsolatot ,jah és amíg nálunk voltak ( 8 hetes korukig) addig eukanuba tápot kaptak,hozzá szoktatuk őket a fürdetéshez és a fésűhöz (bichon kutyusok amúgy) oltásuk is megvolt, sokat foglalkoztunk velük, bár az én kutyám nem tk-s ,de a kan az volt..


de most biztos nem csinálnék már ilyet az biztos!!!

2012. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Én törvénybe adnám, hogy a nem tenyésztésbe vont kutyákat kötelező legyen ivartalanítani. Akkor nem lesznek hobby kölykök. Ugyanezt megcsináltatnám a lovaknál is, mert azért tart ott a magyar tenyésztés, ahol, mert boldog boldogtalan szaporít. (mindegy milyen állatot)
2012. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Talán azért, mert nem minden fekete-fehér.
2012. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

12:28

És akkor mi lenne a munka és kiállításozó kutyákkal ? És azokkal ez emberekkel akik nem engedhetik meg maguknak a 100eFt feletti kutyaárakat? Ja azoknak nem kell kutya mert nem tudnak gondoskodni róla igaz ? "Na ülj le fiam egyes!"

2012. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Tömve vannak a menhelyek kutyával, lehet onnan is hozni, akinek nem "kiállítási" vagy tenyésztőtől származó kutya kell
2012. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom, honnan veszel ilyen baromságot, hogy a kutya érdeke az ivartalanítás.

Maximum akkor akkor, ha a gazda felelőtlen és ezért fenn áll a veszély, hogy kölykök csúsznak be.

Ennyi erővel az is az érdeke, hogy húzassuk ki a fogait, mert esetleg megharaphat valakit.

2012. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem az ebadó tökéletes megoldás lenne erre, de én nem 6, hanem kb. 15-20 ezer forintot szabnék ki. Aki nem tenyésztő, nem jár kiállításra, az igenis tartsa ivartalanítva a kutyáját.

De sajnos teljesen esélytelen, hogy ezt bevezessék, és be is tartassák az emberekkel.

2012. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért mert nagyon maradiak. Főleg az öregek. Még engem néznek hülyének hogy a fajtatiszta törzskönyves kutyámat ivartalaníttatom. Akkor minek vettem törzskönyves kutyát? Azért mert csak így lehetek biztos abban hogy tényleg fajtatiszta és egészséges!
2012. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem kinek mi köze ahhoz, hogy ivaros-e a kutyám vagy sem.Nem lesznek kölykei mert vigyázok rá, a tüzelési időszak pedig legyen az én gondom, innentől kezdve pedig senki se akarja nekem megszabni hogy ivartalanítassam a kutyámat.
2012. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!