Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze, a 9...

Hogyan szoktassam össze, a 9 hónapos német juhász kutyámat, egy7 hetes berni pásztorral? Mert nem akarja öt elfogadni!

Figyelt kérdés
2008. ápr. 16. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Várni kell,de ha végleg nem akarja elfogadni akkor valamelyiknek mennie kell.
2008. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertek egyet az elottem szoloval. Nalunk is sikerult, bar sok torodest igenyelt kb 1 hetig (ami nem nagy ido). Addig nem is hagytam oket soha egyutt anelkul, hogy en is ott lettem volna. Nalunk nemetjuhasz-roti keverek volt a nagy de meg az is kolok volt, csak o ott szuletett es bazi nagyra nott nagyon gyorsan. Mind a 2 kan.

Beultem kozejuk, beszeltem mind a 2-hoz nyugodt hangon, mondtam a nevuket, simogattam oket, hGYTm, hogy szaglasszqak egymast. Elegge resen kellett lenni, mert a nagy allandoan meg akarta enni a kicsit. Ilyenkor az orrara utottem, raszoltam, megsimogattam a kicsit, "Nem bajtjuk, szeretjuk, stb..." aztan a nagyot is simogattam, hogy tudja, Ot is szeretem. A kicsi mindig jatszani akart, odaugrott a nagyhoz, ami neha veszelyes volt, de szerencsere mindenki tulelte.

Elmentunk egy nagyot setalni az erdobe (ott lakunk) poraz nelkul az osszes kutya (4db) meg en. A kicsi nem birta a nagyok tempojat, lemaradt mellem. A nagy kan meg ment a tobbiekkel. Neha visszajott labhoz, megszagolta a kicsit, de mar nem akarta bantani. Azota jol megvannak, nagyokat jatszanak. Bar kicsi (aki mar nem is kicsi) neha megprobal falkavezer lenni, ez par nap santitassal es kisebb-nagyobb sebekkel jar, de ez az elet rendje kutyaeknal. Komolyabb baj sosincs.

2008. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De már nagyon súlyosan elfajult a dolog,hogy már a férjemet is megkapta a németjuhász. Mivel ö dolgozik csak este tudjuk kiengedni a kicsit, és nagyon bánt hogy én nem birom kivinni addig a házból amig ö haza nem jön. Fogalmam sincs hogy mit tegyek már teljesen tanácstalan vagyok. :(
2008. ápr. 17. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Masodik valaszolo vagyok.

Innen szep a nyeres!!! Ez igy sokkal nehezebb lesz. De szerintem megoldhato. Csak a nemetjuhaszt is nevelni kell kozben. 9 honaposan boven nevelheto. Az enyem is probalt feltekenysegeben behuzni a kennelbe (rafogott a kezemre es huzott befele, ami meglehetosen fajdalmas volt), de itt volt a helye, hogy megtanulja, hogy ezt nem szabad.

Szerintem nyugodtan a kutya orrara lehet utni, ha barki utan kap. Kulonben megszokja, hogy neki szabad.

Nalunk bevalt. Remelem sikerul nektek is.


Te nem mered kivinni ugy, hogy nincs ott a ferjed?


Ha mas nem, kerjetek segitseget kutyaiskolastol minel elobb. Nam csak a Berni miatt, hanem hogy nehogy a nemetjuhasz legyen idovel nalatok a falkavezer, ha nme hallgat rad/ratok.

2008. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!