Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívási engedetlenség,...

Behívási engedetlenség, rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

Ma az eső ellenére a szokásos sétát csináltuk a 5.5 hónapos németjuhász kutyámmal. Ez kb 3km, az eső pár száz méter kertes házak között, a többi kiskertes-erdős rész. A házaknál pórázon szokott lenni, de utána szabadon.

Ma is így volt, de az egyik kertes kutyánál ott ragadt hiába hívtam többször is. Leszidás után a nyakörvénél fogva kellett el elhúznom.Pár kerttel odébb megismétlődött, de ekkor már a marjánál megcsíptem és pórázra raktam.Innen egyből hazaindultunk minden kontaktust mellőze. Egy órája, hogy itthon vagyunk és azóta csak "sunnyog", én még a szemkontaktust is kerülöm. Mi a véleményetek, meddig tartson a bünti?


2012. ápr. 6. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell "bünti". Ott helyben korrigálod a viselkedését, aztán beleviszed megint a szituációba, eljátszod vele még párszor, egészen addig, amíg nem csinálja jól, aztán mindenki boldog, mehettek tovább. A kutya nem gyerek, hogy sarokba lehessen állítani, egész egyszerűen nem emlékszik már, hogy miért vagy vele goromba, ezért "sunnyog", mert nem érti, mi van.
2012. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bátkorkodhatsz privátban zaklatni, de akkor is ide fogok válaszolni, amennyiben közérdekű lehet az információ. Ez a _gyakori_kérdések, más is idetalálhat, és felmerülhetnek benne ugyanezek a kérdések :)

Szóval a korrigálás azt jelenti, hogy nem csak megbünteted a kutyát, aztán várod, hogy leessen neki, mit szeretnél, hanem minden dühtől és egyéb negatív érzelemtől mentesen megmutatod neki, hogy adott helyzetben hogyan kéne viselkednie ahelyett, amit csinál. Mint egy türelmes nagytesó a hugicával. Példának okáért behívásnál nem elég, ha leszidod, el kell érned, hogy oda is menjen hozzád - erre kiváló eszköz lehet például egy hosszú póráz. Különösen ajánlott kamaszodó kutyákhoz, mivel akkor még inkább hajlamosak alkalmi süketek lenni, és komoly győzelemnek venni minden apróságot, úgyhogy szerintem szerezz be egy 10 méter körüli hosszúságút, amivel az első szó után el tudod érni, hogy azt csinálja, amit elvársz tőle. Ezzel egyrészt világosan kommunikálod felé, mit szeretnél, másrészt megmutatod neki, hogy mindig és azonnal engedelmeskedni _kell_. Ha esélyt sem adsz neki a hibázásra, sokkal gyorsabban fog tanulni.

"A másik: "ezt addig kell csinálni, amíg nem csinálja jól"-de hol a határ?" - ott, ahol te meghúzod. Amikor úgy érzed, hogy ha máskor is így csinálja, akkor már elégedett vagy, vagy legalábbis elégséges mértékű fejlődést értél el aznapra ahhoz, hogy mindkettőtök számára pozitív élményekkel záruljon a séta (vagy bármi más, amiről szó van), az tökéletes időpont befejezni a gyakorlást. Ha úgy érzed, hogy csak visszalépsz, akkor viszont ne erőlködj, inkább gondold végig, miért nem megy, kérj segítséget, próbálkozz mással.

2012. ápr. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár amikor pórázon van akkor nem csinálja csak ha el van engedve.
2012. ápr. 7. 07:42
 4/4 anonim ***** válasza:
A hosszú póráz más azért, megvan a szabadság érzése, elég messze van tőled ahhoz, hogy merjen próbálkozni, és ez a lényeg, hogy megtaníthatod neki, hogy hiába van messze, a te kezed oda is elér. Az se baj, ha tudja, hogy pórázon van, mert akkor ha lekerül róla a póráz és alkalmi süket lesz, egyszerűen visszarakod rá, jelezvén, hogy ha magától nem megy, akkor segédeszközzel majd fog, de az meg korlátozza a mozgásában, szóval eldöntheti, hogy hallgat rád póráz nélkül vagy pórázon fog sétálni. Nálam bevált.
2012. ápr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!