Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kis tacskót, de...

Szeretnék egy kis tacskót, de nem tudom milyen?

Figyelt kérdés

Itt a szomszédok között van egy pár embernek de annyira nem ismerem őket!

Tudom,hogy kotorék kutya és imád ásni!Viszont olvastam hogy elég makacs teremtések!

Hamarosan babát szeretnék és nem tudom hogy gyerekekkel hogy viselkedik,mekkora a "séta" képessége,mik az esetleges felmerő betegsége,mennyire ugatós stb!

Ami nekem nagyon tetszik az a hosszú meg a rövid szőrű,de a drótszőrű valahogy nem az esetem!

Írnátok nekem róla pár mondatot?

Köszönöm


2012. ápr. 7. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én tudok pár mondatot írni róla,már régóta van tacsink. Nekem rövid szőrű tacsink van,nagyon aranyosak,és igen,néha makacsok.De sok mindent meg lehet nekik tanítani.Ugatós kutyák,nagyon gyerek szeretők.Kiskoromba rám egy barna tacskó vigyázott,amig az udvaron játszottam.

Betegségek:Csipő betegsége lehet,a lépcsőzéstöl.

Hajlamos az elhízásra,nem szabad edésséggel etetni.

Tartható lakásba és kint is egyaránt.Van 2 fajtája a rövid szőrűnek a rendes és a törpe tacskó.

Sétákat is szeretni,főleg ha valami parkba elviszed/elviszitek.

Bátran ajánlom,nagyon jó fajta kutyák.

Jó kutyázást. :)

2012. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is tacsink van, rövid szőrű. Nagyon-nagyon okos, imádja a családját, más kutyákkal nagyon jól kijön, nálunk még a macskával is megbarátkozott, de az idegen macskákat azért megkergeti. Vigyázni kell, hogy ne hízzon el, és a gerince könnyen megbetegszik. A miénk nagyon ugatós, meg olyan beszélgetős is ( szokott örömében meg mérgében is morgolódni). Nagyon energikus, sétálni imád, mi egy órát szoktunk vele akkor, ha kertben van nap közben, ha nincs, akkor 3 órát. Nálunk kinti-benti kutya, mert télen nagyon fázik a rövid szőre miatt, így olyankor beengedjük. Vágj bele bátran, de legyetek nagyon következetesek vele!:)
2012. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is, ne akarj egyetlen fajtát sem, amíg nem ismered. Ne külső alapján válassz, pláne ha konkrét elvárásaid vannak a jellemére vonatkozóan.

Amiket leírtál, azok nagyrészt attól függenek, hogy milyen helyről való a kutya, és még inkább attól, hogy hogyan neveled. Hiába vannak egy fajtának általánosságban bizonyos tulajdonságai, ha te félreneveled, nem fogja hozni azt sem, ami egyébként benne van.

Tehát azt tudom javasolni, hogy járd körbe alaposan a témát, kutyatartás, -nevelés, és főleg keress jó tenyésztőt, aki mindenben segít.

2012. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Törpe tacskóm van, minden nap viszem sétálni bár még kölyök de így is hosszú távot tudunk megtenni. Igen én is hallottam , hogy sokat ásnak de az én és a barátnőm kutyája ( 10 éves az övé) még sosem ásot max kapargatott de az nem tesz semmi kárt , sőt észre sem vehető
2012. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze nekem már 1 éve tacsim van.


Igen makacsok ez tény de nagyon tudnak szeretni.Én 11 éves vagyok hát velem nagyon jól kijön. De az ismerősünknek van egy 5 éves kislánya és nekik is van tacsijuk. Nagyon jól kijön az a tacsi az 5 éves kislánnyal szóval gyerekekkel szerintem kijönnek. :D A betegségei gyakran a gerinc körül vannak mivel hosszú megnyúlt a gerincük ezért figyelni kell rájuk hogy ne lépcsőzzenek sokat (de ez nem azt jelenti hogy nem lépcsőzhetnek csak annyit ha idősebb akkor jobban kell rá figyelni).És ha esetlegesen vennétek egy tacsit akkor valószínű hogy nem lesz levágva a farkaskörme és ijesztő lesz hogy az mért áll ott ki? De pánikra semmi ok amíg kicsi addig eltávolítható. Mi szoktuk pucolni a fülét de ezt nem feltétlen kell csak 2 havonta max. És csak a felesleget szabad kiszedni szóval pici maradjon azért benne. Sétálni max hetente kell de ha elég nagy az udvar akkor elég ha valaki kimegy és kicsit megfuttatja az udvaron. A pórázhoz már el kell kezdeni egész kicsi korába szoktatni különbeni mire felnő nem fogja elviselni.Elöször valószínű hogy elkezdi kaparni mert nem tetszik neki de majd megszokja. :DUgatni hát nem tudom nekünk szokott ha itthon van de ha az utcán sétálunk akkor észre se szokta általába venni a kutyákat.


Hát úgy röviden ennyi de ha még többet szeretnél akkor ajánlom ezt az oldalt: [link]

2012. júl. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!