Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves mopsz került hozzánk....

3 éves mopsz került hozzánk. Családi okok miatt a régi gazdája nem tarthatja meg. Szegény kutyus nagyon kötődik a régi környezetéhez és a gazdájához. Hogyan tudnám beszoktatni az új környezetbe? Mennyi ideig tart,1 hónapja van nálunk?

Figyelt kérdés
A lányom párjáé a kutya.Gyakran jönnek hozzánk látogatóba. Sokat foglalkoznak vele. Intelligens állat, mert már este nem akar velük elmenni, mert úgysem viszik magukkal.Azokon a napokon nehéz vele, mikor nem tudnak jönni a régi gazdái. Egész napja várakozással telik. Hogyan tudnánk elfogadtatni vele az új helyzetet,az új "családját"? Nálunk jó helye lenne, mert az állataink is befogadták a falkába. Nagy kert van, ki-be járnak a házba a 2 kutyám és a 3 cicám.

2012. ápr. 7. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Várjunk, eredetileg a lányotoké vol a kutya?
2012. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Talán jó lenne, ha eg ideig nem látogatnák.
2012. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is amondó vagyok,hogy a régi gazdái ne látogassák egy ideig...Hűséges kis állat,volt gazdái példát vehetnének róla....Szomorú,hogy egy ilyen jellemű kutyának ilyen hűtlen falkája van.Van amelyik kutya nagyon hamar és könnyen vált gazdát,van amelyik nehezebben és vannak nagyon hűséges típusú kutyák,mint ez a kis mopsz is....De idővel,ha nem látogatják,buzerálják a régi gazdák,ugyanolyan hűséges lesz az új falkához is.Most nem tudja,hogy mit csinálhatott,mit ronthatott el,miért nem viszi magával a falka(régi)....Időt kell adni neki és kutyaként kezelni,kutya szabályokkal.
2012. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Eredetileg az anyós rúgta ki a kutyát 3 év után. Most jutott eszébe, hogy nem kell oda kutya! A gazdái nagyon szeretik, de nem vihetik haza többet.A látogatást nem tilthatom meg Nekik, mert akkor még lelki betegebb lesz a kutyus.Egyenlőre össze van zavarodva, de annyit már felfogott, hogy a régi helyre nem viszik vissza. A rugalmas elszakadást próbáljuk egyenlőre, hogy ne legyen akkora a törés.Hetente pár napot

nálunk fognak aludni a lányomék. Sajnos annyi helyünk nincs, hogy ide költözzenek.

2012. ápr. 8. 15:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a rugalmas elszakadás 6 hónap szenvedés lesz a kutyának,mert nem érti mi van.

Ha nem jönnének 2 hétig, akkor az csak 1 hét szenvedés lenne és utána elfogadná a helyzetet

Jobb az 1 hét mint a 6 hónap

2012. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kurbi20 válasza:
Ha fél a kezedtôl, elhúzódik, akkor rakj a kezedbe egy szalámit v. sajtot és megszokja, hogy nem akarsz rosszat!
2012. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem lesz lelkibeteg a kutya a látigatásuk nélkül! Így lesz az: néha jönnek az igazi gazdái, és mindig otthagyják! Így nem tudja megszokni, hogy az új gazdái ti vagytok. Az örökbeadott gyereket sem látogatja többet a szülő. Így nem tud úgymond túllépni, mert folytonnazt hiszi, hogy majd most hazaviszik. Az lenne a kegjobb, ha egyáltalán nem látogatnák. A kutya rugalmas, simán hozzátokszokna, de így nem fog menni.
2012. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 6 hónapot gondoltam én is a beszoktatásra, addig talán változik a gazdái lakáskörülménye, és magukhoz tudják venni a kutyust, vagy eldől, hogy végleg itt marad nálunk. Nem akarok mögötte mindent felégetni. A régi gazdái nem mondtak le Róla, ezért joguk van meglátogatni.A lányomnak sem akarom mondani, hogy ne jöjjön ide hetekig, szerintem 1-2 hét távollét nem segít, kevés. Tavaly nyáron elutaztak, 1 hétig vigyáztunk a mopszira. A végére egyre hisztisebben kereste őket, nagyon hiányoztak a gazdái. A kutyus érdekében remélem, csak ideiglenes befogadó vagyok. Nem fél tőlünk, hiszen kölyök kora óta ismer minket. Nem húzódik el. A napi tisztogatást is megengedi.
2012. ápr. 9. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Kellene valami a régi lakóhelyről, amin a szagok ott vannak. Például egy párna, vagy egy takaró, amin a kutyus aludt. Ez segít.
2013. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!