Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet ivartalanítani?...

Mikortól lehet ivartalanítani? (bővebben lent) + még néhány kérdés

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés volt már. Csak van egy 3 hónapos westiem,(szuka) és ivartalanítnai szeretném (a sok betegség megelőzése miatt, meg hát nem akarok szaporítani)Az a kérdésem hogy hány hónapos korában lesz az amikor már lehet ivartalanítani? Első tüzelés előtt, vagy majd utánna? ÉS ez a műtét nagyon megviseli őket? Mert szuka és hallottam hogy azoknak neccesebb. Jah igen, meg még 1 kérdés, hogy ugye neki a szőrét trimmeltetni kell, és azt mennyi idős korától kell elkezdeni? Meg még egy kérdés és téll befejezem. A kutyát a tenyésztő akitől hoztuk megfürdették, és hát valószínüleg emberi samponnal (asszem baba) azóta a kutya vakarózik és szegénynek nagyon viszket. Elvittük állatorvoshoz, és ő mondta hogy a westiknek milyen sampon kell. (mert hogy az emberi sampon szárítja a bőrt, és ugye be kell zsirosodnia) De azt ajánlotta hogy ne fürdessük meg, mert akkor csak rosszabbodik, várjuk meg míg visszaáll, és majd kb 2-3 hónap múlva a jó samponnal fürdessük meg. Viszont ezek után elmentünk egy másikhoz, aki pedig azt tanácsolta hogy fürdessük meg, mert így csak folyton vakarózni fog. Nem tudom melyiknek van igza, ti mit gondoltok? ötletek?

Bocsi, hogy ennyit írtam, meg ilyen bonyi szöveggel, rem értitek.


2009. jún. 17. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

Amerikában bevett szokás az állatok ivaréré előtti ivartalanítási,itthon is van olyan doki,aki elvégzi..

az én lány havanesem az első tüzelése után lett ivartalanítva.


a műtétnél az első 1-2 nap a húzósabb,bár van amelyik kutya már a műtét után is ugrál..,de összességében nem viseli meg,a legjobban a tölcsér zavarja,amit a fejére kell rakni,hogy ne piszkálja a sebét.


www.zanni.hu


itt tényleg minőségi Amarikából hozott szuper samponokat,ápolószereket vehetsz a kutyának,mivel a westi ilyen szempontból kényes én fressnapfos gagyikkal nem kisérleteznék.az eladó személyre szabott tanácsot ad ,ha elmész.vagy felhívod őket.postán is kiszállítanak.ezek a samponok annyira jók,hogy én már mostam is velük hajat..


ami még fontos,hogy mivel a westi allergiára hajlamos fajata ezért az Acana csirkementes tápját javasolom ,de a legjobb az Orijen 6 féle halas antiallaergén tápja,álomszép szőre lesz tőle a kutyáknak..

2009. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanitani lehet az első tüzelés elött is. 7-8 hónapos korában nyugodta megcsináltatthatjátok. Nem viseli meg öket annyira, mint amennyire mi emberek belemagyarázzuk.

Igen, trimmelni kell .. kozmetikussal egyeztess. Akkor érett meg a szőre, ha az ujjad közé csipentesz egy adagot és a kiállo szálak egy gyengébb rántással kijönnek.

Viszketés ellen most most ki Dermilen samponnal, az visszazsirositja a bőrét (állatdokinál szokott lenni). Aztán utánna javaslom a Zanni termékeket.

2009. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben vagyok, mint te. Az én szuka kutyám 1éves, de még nem tüzelt. Viszont szeretném minél elöbb ivartalaníttatni. KÉrdeztem a dokinkat, ő azt mondta,h külföldön bevett szokás akár már néhány hónaposan ivartalanítani az ebeket, viszont itthon ez még nem elterjedt. Ő azt ajánlotta,h várjuk meg az első tüzelést, csak utána műtsük meg. Szeerinte érdemes megvárni,h nagy részben kialakuljon a kutya végleges testmérete, a belső szervei, ami kb az első tüzeléssel egy időre tehető (legalább is kistesű ktuyák esetében.) A németjuci mixem 2évesen lett műtve. Ő a műtét után 1,5órával már ki akart menni pisilni. Nagyon jól viselte az egészet, a varrat szedés volt a legrosszabb a számára. Persze nem minden kutya viseli jól a műtétet.


Érdemes már most fésűt venni a kutyusnak és hozzá szoktatni a kefélgetéshez. Az sem árt ha felkerestek egy kutyakozmetikust, aki tájékoztat benneteket arról,h mikortól kell a kutyát trimmelni, mennyi időnként érdemes fürdetni és milyen samponnal.

Vigyázz! Nyírni ne engedjétek, mert a szőrminősége tönkre megy. Csak trimmeltetni szabad.


Sok tenyésztőnél bevett szokás a babasamponos fürdetés, ezen nem kell megrökönyödni. Kell néhány hét,h a bőre helyre álljon. Nézzétek meg,h nincs-e benne esetleg valamilyen élősködő. De lehet allergia is. Úgyh ha néhány hét múlva nem javul az állapota, akkor érdemes lesz megmutatni az állatorvosnak. Bár úgy is járni kell vele 2hetente oltásra.

Én a Héry termékeket használom hosszúszőrű kutyámra. Nem a legolcsóbb, de nagyon jó készítmény.

2009. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem is szuka kutyám van. utánnanéztem , mert érdekelt a téma.

a javasolt időpontok : 6-8 hetesen .( mikor elválasztják )

3-6 hónapos korban ,még ivarérés előtt ,ez a leginkább javasolt ! az ár a kutya méretétől függ. cc: 20 000.-

( javasolt a chip beültetése, és a farkasköröm levágása is ,amennyiben a tenyésztő ezt nem tette meg )

egy kutyát annyiszor kell fürdetni ahányszor az FELTÉTLENÜL szükséges , a vegyszeres samponos fürdetés szerintem évente 1 × 2 × bőven elég.

bármikor fürödhet a tóban, patakban, stb !

2009. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyik leghasznosabb cikk a témában:

[link]

2009. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől, a hasznos válaszokat! Nincs benn élősködő, a doki szerint is a babasampon miatt viszket a bőre. Vettünk neki mi is fésűt, és már most hozzászoktatjuk, hogy nagyobb korában ne ugrabugráljon miközben fésülöm. (egész jól megy neki). Viszont vettünk ilyen felvezetőpóráz szerűt, mert a tenyésztő mondta hogy a westieknek az jó póráz, ilyen fehér vékony. Ráraktuk (még nem visszük ki az utcára, csak lakásba ráraktuk, kiváncsiák voltunk hogy reagál rá) nah és hogy az elejét bevette a szájába, és mintha játék lenne futkározni kezdett vele (nem fogtam szorosan a pórázt, hisz még kölyök, nem akarom megfélemlíteni vele, hanem fokozatossan hozzászoktatni.) Mindig kivettem a szájából és határozottan rászóltam hogy FÚJ, ezt sokszor eljátszotta a végére már nem vette be a szájába. De másnapra ugyanúgy az elejétől. Türelmes vok meg minden, csak hogy ehhez fokozatosan hozzá fog szokni ugye? Majd vinni szeretnénk kutyasuliba meg valami kutyaoviról is hallottam.
2009. jún. 17. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!