Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötőhártyagyulladás, vagy...

Kötőhártyagyulladás, vagy belement valami a szemébe? Ha begyulladt, mi az itthoni teendő?

Figyelt kérdés

Tünetek: nem nyitja ki rendesen a szemét, kicsit váladékozik, és a mancsával oda oda kap. Csak az egyik szeme, és piros is. Lehet belement valami, pl homok, kimostam neki kamillateával, cseppentettem neki bele. Azután jobb lett, kinyitotta a szemét, de még mindig piros. Bár ha gyulladás, az nem 1 óra múlva fog elmúlni. Ha gyulladás, mi a teendő, amit itthon is csinálhaok? Kamilla tea és csepp? Tudom, állatorvos... De gondoltam, hogy nem hívom még azért, mert 2 órája bepirosodott neki, és nem nyitja ki rendesen. Persze ha holnap sem lesz jobb, keresek olyat, aki ünnepekkor is dolgozik.

Igazából már átnéztem, de csak egy kis por volt a sarkában.



2012. ápr. 7. 21:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Septosylt tettem rám és véletlenül a kamilla belement a szemébe is. Az nagy baj?
2012. ápr. 7. 21:34
 2/7 A kérdező kommentje:
*rá
2012. ápr. 7. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:
kamilla tea napi 4-5-ször és próbáld úgy csinálni hogy pislogjon
2012. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem is hívni kell a dokit, hanem elmenni hozzá.

A szembe kapkodás meg veszélyes lehet, felkarcolja a saját szemét, és azt már nem úszod meg kamillával.

2012. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt senki nem mondta nked, hogy a kamilla tea nem mehet bele a szemébe, csak külső lemosásra való? A magas csersav tartalma miatt marja a szemet!
2012. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a septosyl kenőcs jó. kamillával lemosod a szem környékét, és tezsel bele kenőcsöt. sajnos ebben a szében előfordzl, hogy belemegy a homok a szemükbe, és begyullad.
2012. ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De mondták, ezért írtam, hogy véletlenül belement. Köszönöm a válaszokat. Tegnap 3szor lemostam, és 3 szor tettem rá/bele kenőcsöt, ugyanezt ma, és már sokkal jobb. Nem is piros, és nem is hunyorog.
2012. ápr. 8. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!