Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava vagy Bichon Bolognese?

Candykiller kérdése:

Csivava vagy Bichon Bolognese?

Figyelt kérdés
panelbe:)

2012. ápr. 8. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mindegy.csak ne nevelj belőle kis idegbeteg görcsöt,legyél szigorú és következetes.ne féltsd a nagy kutyáktól és ne hagyd hogy megmorogjon
2012. ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amelyik neked jobban megfelel. Mindkettő ölbekutya, egiyk sem jobb vagy rosszabb panellakásba, viszont ennél azért jóval több kritériumot kell figyelembe venni fataválasztásnál. Ha esetleg megosztod velünk a többi szempontodat is, akkor tudunk tanácsot adni.
2012. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

12 éves lány vagyok...van park a közelben kb 2 percre tehát a séta nem lenne gond:) és sajna nam annyira vagyunk gazdagok, max. 30.000-ért tudnánk venni://

köszönöm h választoltatook<3

2012. ápr. 8. 20:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor 30ért szépen elsétálsz egy menhelyre vagy gyepire és megmentesz egy életet, és semmiképp se jut eszedbe a pénzeddel egy köcsög szaporítót támogatni!
2012. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzetek, ne vegyetek 30ezres kutyát, mert esetleg a gatyátokat ott találjátok hagyni az állatorvosnál. Vagy gyűjtsetek egy normálisan tenyésztett kutyára, vagy válasszatok társat menhelyről.
2012. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak egyetérteni tudok az előttem szólókkal, egyik fajta kölykét sem kapjátok meg 30ezerért normális tenyésztőtől, amolyan szaporítóktól venni meg nem szabad. Sajnálom, ha most csalódott vagy, de én is ezerszer inkább egy menhelyről választanák kistestű kutyát, ha kölyökhöz ragaszkodsz, azt is találsz.
2012. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is a menhelyes megoldást választanám, több okból is. Ezeket nagyjából felsorolták előttem.


A tenyésztőtől vett kutyánál jórészt a törzskönyvet fizeted meg, meg azt, hogy ha akarod, viheted kiállításokra a kutyádat, hogy ilyen-olyan díjat nyerjen, Ne adj isten a bírálók még le is lefikázzák a kutyádat(maffia van ott is, a tenyésztők nyernek általában), hogy görbe a lába, meg túlzottan előre harap stb.


Anyámnak volt csivavája is, most egy Bichon Havanese a kutyája. A csivaváknál gyakori az epilepszia, sajnos mi kifogtuk (éjszakai ügyelet taxival, gyógyszer),6-8 éves korától jön az idősebbkori izületkopás (térdműtét), szóval nem olcsó az orvosi rész. A körmét állandóan vágatni kell, a lakásban nem igen kopik. Mióta a Havanese van meg, azóta meg az ebfodrász gazdagodik folyamatosan.

Félre ne érts, imádnivaló volt a csivava és imádnivaló a mostani Havanese is.


Még valami! A menhelyről örökbefogadott kutyára nincs ebadó (évi 6000 Ft)!


Ha egyszer elmész egy menhelyre, szinte biztos, hogy beleszeretsz valamelyik kutyusba! Sok helyen lehetőség van próbaidőre is, ha valami miatt mégsem tudnátok kijönni egymással, bár ezt kétlem.

2012. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Menhelyen van csivava/havanese?
2012. ápr. 9. 08:21
 9/13 A kérdező kommentje:
de légyszi inkább azt írjátok h melyiket válasszam:// nem tudok dönteni!:D
2012. ápr. 9. 08:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Bolognese: [link]


Havanese: [link]


És a csivava: [link]


Én a bolognese-ről tudok nyilatkozni. Kedves családi kutyusok. Egyetlen hátulütőjük, hogy rendszeresen kozmetikushoz kell őket hordani, azon kívül napi szinten kefélni. De irtó kedves kis jószágok, tipikus panel kutyák. Nálunk kertesben van, és kinti-benti, de így állandóan tiszta kosz.

2012. ápr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!