Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindegyik kutyának más az...

Mindegyik kutyának más az izomzata vagy egyforma? és hogyan lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kutyám( az egyik szülője németjuhász és pitbull v. amstaff v. valami hasonló a másik szülője rottveiler és dobberman nemnőt nagyra marmagassága olyan 45-50 cm súlya 30 kg)

Azt szeretném megtudni hogy az én kutyámnak is lehet olyan izomzata mint egy amstaffnak vagy mivel keverék ez szóba sem jöhet? És ha lehet akkor hogy lehet fejleszteni erősíteni (pl.: úszás futás) azt mondják hogy egy ilyen testfelépítés fáradtságos munka, és ez egészséges a kutyára nézve azt hallotam hogy amelyik kutyának egy komolyabb test felépítése van annak kevesebb lesz a csont és az izületi baja (pl.: csonttörés) mert nem akarok semmi olyanba belekezdeni amiről meg nem győződök hogy jó a kutyámnak vagy rossz roncsolja, v.tönkreteszi (ilyet is írtak a neten) mert akkor hagyom a fen.be válaszotokat,segítségeteket előre is köszönöm!!!!!



2012. ápr. 9. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem neki is lehet olyan izomzata. Sportolni kell vele.


Van egy Tacskó-Foxterrier keverékünk, kan kutya. Na az egy izoom golyó. Az a kutya mindehol csupa izom. Ha jön valaki hozzánk csodálkozni is szoktak rajta.(Főleg a combja nagyon izmos. Arra ha valaki ránéz szabad semmil is jól kivehető, olyan mitha fel lenne fújva). Igaz, hogy ő viszonylag kis testű kutya de rá nézve semmilyen hátrányát nem láttam. Már 6 éves. A doki is azt mondta,, hogy nem lehet belőle gond.

Sokat futott, úszott, agilityzett, szóval neki leginkább a combja izmosodott ki. Meg hát elől is a lábai de az nem olyan látványosan.


De mondjuk nem jelenti azt ha sokat sportoltatod a kutyád akkor izmos lesz. Ez azért egyedfüggő is. A Pulinkra pl. nem akar izmosodni. Pedig rengeteget mozog.

De ez minden kutyánál nem csak fajta hanem egyedfüggő is!

2012. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell kigyúrni a kutyákat.

Mozgasd le rendesen, ha izmosodik örülj neki, ha nem, akkor meg ne erőltesd.

2012. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Ahogy az emberi rasszoknál is változó a testfelépítés, úgy természetesen a kutyáknál is...

Egy dalmata pl. soha nem lesz olyan széles mellkasú, mint egy amstaff, de az amstaff se fog soha olyan gyorsan futni, mint egy agár...


Én direktbe nem edzem a kutyáimat (4 van és mindegyik teljesen más testfelépítésű), viszont minden nap sétálunk, bicikli vagy roller mellett futnak (ez attól függ, melyik kutyámmal vagyok), sokszor hegyes-völgyes terepen szaladgálnak, illetve nagyon jó erősítő a réten az egerészés, illetve ennek az ásós része.


És jól írtad, az úszás nagyon jó!

Talán az egyik legjobb mozgásforma kutyáknak is, mert nem terheli az ízületeket, de nagyon jól erősíti az izmokat.


Nem értek hozzá, de azt hiszem, az amstaffokkal és hasonlókkal leginkább súlyt huzatnak, attól erősödik a mellkasuk.


Én ezt sem viszem túlzásba, kötelet húzok a kutyáimmal, vagy ők egymással...



Nem mondom, hogy dagadnak az izomtól, de szerintem kifogástalan a felépítésük, normális, egészséges, energikus kutyák.

(Happy doggal etetem őket, + van, hogy főzök nekik valami fehérjedús kaját, ha aznap kicsit nagyobb az igénybevétel.)


ja, és 3-mal agilityzem és apportozom hobbi szinten, azt is imádják.:)

(a 4. KÁJ, és még fiatal, ezért még nem futtathatom, illetve hát nem zsákmányos és igen érdekes lenne, ha agilityzne...:D tehát vele marad a séta + amennyit azalatt rohangál illetve kötélhúzás, bunyó, játék minden mennyiségben.:) De ennyi mozgás mellett is gyönyörűen fejlődik az izomzata.)

2012. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
Van aki futógépen edzi a kutyáját nyakába súlyt erősítve,vagy bicaj mellett ugyanez vagy súlyt kötnek mögéjük és úgy futtatják ,meg adja neki az embereknek szánt tömegnövelő "gyúrós" tápkiegészítőket és ez szokott hatni.Örültebbek szteroiddal is próbálkoznak de ez csak az iq betyár gyúrósok szokták akik maguknak is szúrnak és nehogymá a kutya ne gyúrjon vazze.
2012. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen mondjuk szerencsére a kérdező ennél okosabbnak tűnik.:)


(Megjegyzem a doppingnak - és lehet az még legális -, mindig meglesz a böjtje. Vagy impotens lesz az illető (szteroidok), vagy a máját, veséjét vágja tönkre, vagy a szívét...)


Amivel elő lehet segíteni a mozgáson túl az izomtömeg gyarapodását, az a jó minőségű fehérje illetve a kiegyensúlyozott étrend.

(Ami kutyáknál ugye más, mint az embereknél, de mindkettőnknek fehérjére van szükségünk az izomzat építéséhez.)

2012. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!