Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli kutyám ápolása!? (többi...

Puli kutyám ápolása!? (többi lent)

Figyelt kérdés
az igazság az hogy sok nincs vele foglalkozva(mármint a bundájával) és most hogy itt a tavasz jön a nyár elvinném lenyíratni így megszabadulna a nagy tehertől de utána hogyan ápoljam hogy normális legyen mint egy puli mert attól puli a puli.. ennek össze vissza nőtt a szőre stb. most télire már így hagytam de most új életet akarok kezdeni e téren.. pl. milyen eszközzel dolgozzak? hogyan? stb.

2012. ápr. 9. 15:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Pulikat nyírni, fürdetni nem szokták. Elrontod a szőrét, a bőrének sem tesz jót. Zsinórokba szokták csak rendezni és maximum az alját lecsipegetni a szőrnek.
2012. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nyírás után valószínű nem lesz már az igazi a szőre, de gondolom nincsenek kiállítási terveitek, szóval szerintem nem vészes. A kozmetikus majd úgyis elmondja, mit kell tenni, de egyébként az a titok, hogy manponta szét kell szedni a szőrét tincsenként, hogy olyan zsinórokba nőjön, amilyenbe te szeretnéd. Nem egyszerű feladat.
2012. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mármint egyszerű, csak macerás, na :)
2012. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

huha... bajba vagyok.. amúgy sokan mondják hogy nem való a nyírás stb. de nem baj sokan meg mondják hogy milyen jó utána a kutya felszabadul stb.

szerintem mindenki maga döntse el. megnyíratom persze nem kopaszra.. aztán megpróbálom ezt a zsinórozást de azt hogyan/honnan lehetne megtanulni? hogy házilag itthon megcsináljam neki

2012. ápr. 9. 16:11
 5/20 anonim ***** válasza:
Mondom, a kutyakozmetikus elmondja.
2012. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

én csak kiváncsiságbol irok,mert meglepödtem hogy nem nyirják öket.

de a 40 fokos nyarat hogy birják ugy ki, nem kapnak högutát?

2012. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Fürdetni meg egyébként szokták, nem élheti le az egész életét mocskosan, pláne ekkora szőrrel.
2012. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Befekszenek az árnyékba, és nem rohangálnak, úgy.
2012. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
tavaly nyáron próbáltuk de nagy nehezen épp hogy a "nagy" kosz le jött róla aztán másnap meg már láttam koszosan.. azt mondják hogy ez "ön tisztitó" mert régen a pásztorok se mosogatták max. egyszer egy nagyobb lubickolás.
2012. ápr. 9. 16:16
 10/20 anonim ***** válasza:
Aki az mondja, hogy jó a kutyának, az nem ért hozzá...(puli,komondor,kuvasz...stb)ezeknek a szőre, direkt így van kialakítva, hogy öntisztuló, védi az időjárástól, télen fűt nyáron hűt. Ha megnyírod, többet nem lesz az eredeti. Inkább vidd el egy szakemberhez(aki ért hozzá) és vele beszéld meg. Szívesen megmutatja neked a zsinórozást, és a szőrzet igazítást.
2012. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!