Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Tegnap hoztam el...

Ez normális? Tegnap hoztam el yorki kiskutyám a tenyésztőtől. Tegnap tiszta volt a kakija, ma viszont férges. Be adtam neki egy negyed tablettát, ami fereghajtó, a tenyésztő adta. De egy hete kapott az első oltásával. Ugye nem lesz baja?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kap féreghajtót, akkor nem lesz baja.

Elvileg 6 hetesen kapta meg az első hajtását, illett volna szólni a férgességről, de mindegy, ez legyen a legnagyobb baj.:)


Oltási könyve remélem van.


Minden esetre vidd el egy dokihoz, az a tuti, ha átvizsgálja a kölyköt...

Majd ő elmondja, mi van a féreghajtóval, én úgy tudom, hogy ameddig férges, addig hetente kell ismételni a hajtást.

De nem biztos, hogy jól emlékszem!


Itt egy oltási naptár, ez a későbbiekben még jól jöhet:


[link]

2012. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel foglalkozol a férgeivel, amiatt valószínűleg nem lesz már baja.

Mondjuk furcsa, hogy ilyen mértékű fertőzöttsége van ilyen pici korban egy héttel féreghajtás után is, de lehet, hogy ez normális, ennyire nem értek hozzá...

2012. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem normális, elvileg egy tisztességes tenyésztőnél nem fordulhatott volna elő. (Csak úgy mondom, nem tudom kedvesebben megfogalmazni, de nem oltás akar lenni.)
2012. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért is itt kérdezel?

A tenyésztő biztosan elmondta, mikor add be a következő féreghajtót. Azt is elmondta talán, mikor kapta az elsőt.

Mennyi idős a kiskutya?

Ha becsülettel, 3 hetes kortól féregtelenített volna a tenyésztő, már nem lenne benne kifejlett féreg.

2012. ápr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2 hetes korában kapott először fereghajtót. Törzskönyve van chipje van oltási könyve van és kaptam kezdő felszerelést. Tehát rendes helyről hoztam.

Azért itt kérdezek, mert gondoltam kapok értelmesebb válaszokat is, amiket köszönök is megy a pozitív értékelés! Holnap valószínű még nézegetem a székletét és ha akkor is van, akkor elviszem orvoshoz.

2012. ápr. 9. 18:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, fura egy kicsit, mert ha már többször kapott féreghajtót, akkor elvileg nem kellene már benne lennie. Lehet, hogy nem volt jó már a szer, amit kapott, vagy a fene tudja.... Mindenesetre most még legalább 3 alkalommal kapjon féreghajtót 10-14 naponta.
2012. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy kéthetente kell beadni a yorkinak egy negyed tablettát a féreghajtóból, vagyis nekem így ajánlotta az állatorvos. Aznap, amikor megkapta a második oltását, már adhattam is neki az első negyedet, szóval nincs összefüggésben az oltással, tehát bármikor el lehet kezdeni a kezelést.
2012. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:10

De bizony összefügg az oltással. Ha sosem volt féregtelenítve a kiskutya és úgy kapja meg az első oltását, akkor van benne féreg. Azért az oltás és a döglődő féreg együtt sokkal nagyobb terhet tesz a kiskutyára.

Oltani féregtelen, egészséges kutyát ajánlatos.

2012. ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem normális.Az én yorkim most 12 hetes 3-dik oltásnál tartunk és a klinikán 2x kapott féreghajtot legutobb tegnap elöször nem volt benne igy a második oltásnál nem kapott féreghajtot ,de már akkor mondta az orvos ,hogy a következönél kell neki,most kapott eddig még tiszta volt a kakija de hát azt mondta 2 napig figyelni kell.De én amugy mindig megnézem neki.Ne aggodj szerintem kis kutyiknál gyakori a férgesség.
2014. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!