Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever kutyámmal...

Golden Retriever kutyámmal valami baj van!? (Lent! )

Figyelt kérdés

1 éves Golden Retriever kan kutyámmal ma óta nincsen rendben valami. Nem tudom mi lehet a baja! Nem eszik nem iszik, nem kel fel. A szeme sem áll jól. Nem rendelt ma orvos, így nem tudtuk elvinni de holnap az lesz az első!

Vasárnap csontot kapott lehetséges, hogy szorulása lenne?! Illetve, két hete egy nagy kullancs volt a fülében, amit kiszedtünk. Vagyis nem is kellett kiszednünk mert már nem volt benne, csak mászkált ott, és ma apukám a nyakában talált egy másikat, amit viszont ő szedett ki. Lehetséges, hogy a kullancs fertőzte meg?! Kérlek akinek volt hasonló tapasztalata a kutyájával, kérem írja meg, hogy mik merülhetnek még fel.

Ui: Eddig mindig szabadon volt az udvaron, de 1 hónapja el lett neki kerítve a hátsó udvar nagy része! Nagyon jól érzi ott magát, szóval kizárt, hogy emiatt lenne elkeseredve. Rendszeresen foglalkozunk vele, nagyon szeretjük :)


2012. ápr. 9. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon valószínű, hogy a nagy kullancs fertőzte meg. Éppen belefér a lappangási időbe. Ha megoldható, ajánlatos lenne már ma este az orvos. Nagyon gyorsan tud romlani a babéziás kutya állapota. És sürgősen vegyetek kullancs ellen valamit a kutyára.
2012. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt semmi baja, ma reggel óta ilyen. Vagyis, ha most jobban belegondolok, már korábban is észrevettem rajta, hogy valami nem stimmel!

Köszönöm válaszod!

2012. ápr. 9. 19:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol laktok, de a nagyobb városokban vagy megyeszékhelyeken talán akad állatorvosi ügyelet.

Félek, hogy a kullancs miatt lett valami baja, a babézia lappangási ideje pl. 2-20 nap közötti. Figyeld meg, hogy milyen színűt pisil, nem sötétebb, barnás-narancsos?

Jó lenne, ha meg tudnátok mérni a lázát -ha csináltatok már ilyet- és ha lázas (mivel elég nagytestű kutyusról van szó 39 fölött számít lázasnak) és a vizelete is sötét akkor minél előbb orvoshoz kellene vinni, ilyenkor egy éjszaka is sokat számíthat.

Drukkolok Nektek.

2012. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos valószínű a kullancs miatt...
2012. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Még most este elmentünk az orvoshoz, megmérte a lázát 41°-ot mért.

Babézia, vagy valami kullancsfertőzést kapott el

Kapott szurit, ha holnap nem javul az állapota vissza kell vinni.

2012. ápr. 9. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha időben elkaptátok, akkor lehet, holnapra már jól lesz. De minden képen menjetek vissza, mert Imyzolból kettő kell.
2012. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondta, ha nem lesz jól holnapra, akkor megismételjük az injekciót.
2012. ápr. 9. 20:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Természetesen nincs jogom felül bírálni egy orvost. de nálunk és még jó pár helyen az Imyzolt két nap után ismétlik.

Remélem, jobban lesz a kutyád és hamarosan elfelejtitek a betegséget. Védd őt valamilyen szerrel, mert hiába a korai felismerés, kezelés, többszöri fertőzés nagyon károsítja a vesét.

2012. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hogyan, mivel véghetem?

Kullancs elleni nyakörvvel?

Van nekünk ilyen kullancs elleni porunk, állatoknak.

3 havi védelmet biztosít....

Azt szoktam, vagy használtam eddig.

2012. ápr. 9. 21:25
 10/10 anonim ***** válasza:

A tegnap esti 20:15-ös vagyok, nagyon örülök, hogy már este elmentetek dokihoz, bízom benne, hogy helyrejön a kutyád.


Én sem vitatkozni akarok a dokival, elvégre örüljünk annak, hogy Húsvét hétfőn este 9-kor foglalkozott a kutyussal, de igazuk van a többieknek, az Imizolt két napra az elsőre meg szokták ismételni.

A babézia van olyan súlyos és sokszor bizonytalan kimenetelű betegség, hogy ezért nem hiszem, hogy elegendő lenne egy egyszeri találkozás állatorvossal, egy egyszeri szurival.

Ma már rendes munkanap van, szerintem vigyétek el a saját állatorvosotokhoz, és mindent mondjatok el neki.

Különben hogy van a blöki? Lement a láza? Evett, ivott azóta valamit?


Kullancs ellen pedig tényleg mindenképpen muszáj védekezni, mert hála a jó Istennek meg az EU-nak ma már sehol nincsen kullancsirtás, így nagyon elszaporodtak ezek a dögök és jó pár közülük fertőzhet ilyen vagy olyan betegséggel.

Mi pl. a Kiltix nyakörv és a Frontline Combo csepp együttes használatára esküszünk, de biztos van aki meg másban bízik. A szokásos és jól bevált állatorvosotok ebben a dologban is fog tudni segíteni, forduljatok hozzá bizalommal. :)

2012. ápr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!