Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutyámat rosszul...

Havanese kutyámat rosszul fárasztom le?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy nem is lépcsőzhet a kutya, és nem szabad vele sportolni.

De hát van 1 lépcső a házban, amit napi 1x 2x tuti megmászik.

Lefárasztani lehetetlen ha 3 órát játszok vele, az meg se kottyan neki.


Szóval az a napi program, hogy reggel félóra séta, utána még alvás. 3 körül 5-10 kmt-es séta, ez van amikor futásban, vagy pórázon görkorival, vagy póráz nélkül biciklivel tesszük meg. Ezután rögtön 1 óra játék a kertben labda/maci eldobálás, fogócska. Van kiépítve ugrálós/ akadálypálya, ezen futtatom. Aztán este megint kb félóra séta.

Ilyen 9 fele bepörög, futkározik a házban. És éjszaka mászkál.


Kárt csinálok benne, hogy ennyit futtaom/mozgatom?

Tényleg tönkremehet a gerince???

Nem akarok neki rosszat, nem bírnám ki, ha baja lenne.

De akkor hogy fárasszam le?

Mit csinálok rosszul?


Ja most múlt 5 hónapos a leányzó.


2012. ápr. 9. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem csinálsz rosszul semmit, mivel ez nem egy olyan hosszúgerincű fajta. Egy tipp: azért ne higgy el mindent, amit a GYIK- en olvasol. :)
2012. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

A lépcsőzést jó lenne, ha mindenkor mellőzné, ilyen fiatalon viszont a futtatás, és az agility sem tesz jót neki.

Hol alszik éjszaka?

2012. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ijj, első vagyok, ne haragudj. Nem olvastam, hogy még csak 5 hónapos. Akkor inkább még csak séta legyen, óvatosan az ugrálással, várj 1 évs koráig.
2012. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor visszafogok a futtatásból.

Kicsi az akadály, de akkor azt is mellőzöm.


Velem alszik, az ágyban, de éjszaka elkezd mászkálni, kicsit elfekszik a földön aztán 10 perc múlva inkább visszajön hozzám. Ezt legalább 2 alkalommal eljátssza egy éjszaka.


Nagyon aranyos reggel 6 órakor kiviszem pisilni, aztán én visszafekszek aludni, és ő is odabújik hozzám, és addig ottmarad amíg alszok.

2012. ápr. 9. 20:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom szerintem is csak bizonyos fajtákra igaz, mert nekem előző kutyusom 14 évig élt és lépcsőzött fel a 4.re napi többször semmi baja nem volt és uszkár volt szóval hasonló mint egy havanese :/ Most pincsim van de 10.en lakunk és liftezünk de én úgy tudom ez a betegség csak a hosszú gerinces kutyákra igaz akiknek apró a lábuk tehát a tacskókra!
2012. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A lépcsőt mellőzhetjük, inkább a futástól félek, mert szegényt meghajtom, de szeret futni, korival akármeddig bírja. nagyon félek, hogy rosszul csináltam valamit, és ez a legjobb barátom egészségére káros. :(
2012. ápr. 9. 21:03
 7/12 anonim ***** válasza:
A futástól sem lesz nagy baja, csak ne az aszfalton futtasd, mert az felnőttként is tönkrevágja. Hanem pl füön.
2012. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok, nem értem miért lettem lepontozva...de attól még tartom a véleményem, egy kölyök kutya csak annyit fusson, amennyit önszántából tesz. Séta közben, vagy amikor más kutyákkal játszik.

Azzal semmi baj nincs, ha később futsz vele, én is futok a yorkimmal, de még ne most.

A lépcsőzés pedig tényleg megterheli a gerincét minden kistestűnek. Más az, ha egy vizsla lépcsőzik, akinek a térdéig sem ér egy lépcsőfok, és más egy akkor kutyának, aki olyan magas, mint maga a lépcső. Neki meghajlik a gerince minden ugrásnál. Nem azt mondom, hogy soha ne lépcsőzzön, de hosszú távon, rendszeresen igenis lehet belőle gond.

2012. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

agyilag is próbáld lefárasztani ,mert bár sokat mozog de lehet ez is kevés neki,mondjuk egy kölyök az elég hiperaktív:)


amikor a mi havanese-ünk volt 5 hónapos akkor ez volt a napi rend

-reggel 15 perc séta

-délután kimentünk a parkba 1 órára ott a másik kutyánkkal játszott illetve labdát is dobáltunk neki, amikor haza értünk nagyon fáradt volt el is aludt hamar, akkor amikor felkelt akkor trükköket tanítottunk neki és este 40-50 perc séta illetve a házba dobáltuk neki a labdát/plüssöt stb 30 percig , aztán az estét végig aludta , mondjuk szerintem te többet mozogsz a kutyával mint mi akkor, de mienk elég hiperaktív szóval hiába mozgunk vele sokat alszik pár órát és vissza jön az energiája, esetleg este egy kis játszást vagy vmit vezess be hogy kifáradjon,mi is addig játszottunk vele este amíg már nagyon fáradt lett, bár néha akkor is fel kelt éjszaka de nagyon ritkán..

2012. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztalak le :)

Most visszavettem a tempóból kicsit korizok vele de lassan, szóval a szimatolás is belefér, meg az ismerkedés, ez kb 15-20 perc. Nem engedem be a másik házba, ahol van a lépcső, és este olyan 8 fele kiviszem, még sétálni, meg labdázunk.:) De így is mászkál=/

Meg persze napközben is van séta meg reggel is.

A macskaajtóval vagyok még bajban, mert hiába szidom le, 5 per múlva ugyanúgy kiszökik, és félek, hogy ellopják, vagy elszökik. Ivartalanítani akarom, de egyelőre nincs meg rá a keret, majd nyári munkával megoldom valahogy. Drága az ivartalanítás nagyon :S Félek, ha nem ivartalaníttatom, elszökik tüzelésnél, és kitudja mi történhet vele.


De nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és a segítséget! :)

2012. ápr. 13. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!