Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma észrevettem a kutyámon, hogy fel van puffadva.

Aztán elkezdtem simogatni, észre vettem véres a kezem... Fülpiszkálóval megnéztem mi van rajta... Tele volt bolhával... Szerintetek van köze a puffadáshoz?


2012. ápr. 9. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire bolhás, férges is lehet valószínűleg. Attól puffadtnak látszik a hasa. Igen ajánlatos orvoshoz vinni. Bolhára meg le kell füröszteni Neostomosannal és másnap spotonnal kell kezelni. Ma már nem lehet védelem nélkül állatot tartani.
2012. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen körülmények között tartod te a kutyádat?
2012. ápr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Juj basszus hogyhogy csak most vetted észre ezt? Kutyámba lenne 1-2 bolha rögtön észrevenném:) Holnap reggel első dolgod legyen elvinni dokihoz az hétszentség és vegyél rá nyakörvet vagy cseppeket és RENDSZERESEN ellenőrizd szegénykémet.. Istenem hogy szenvedhetett már ha vérzett is :(
2012. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt bolhás.

És kint tartom a kutyámat.

Valószinű, hogy férges, ma veszek neki féregtelenítőt!

2012. ápr. 10. 08:43
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon aggódom, de állatorvosra nincs pénzünk ...

Tegnap este vettem neki az ügyeleten bolha írtót.

Rászórtuk és alaposan bele simogattam, majd ma is megcsinálom, veszek neki féregtelenítőt mint már irtam. REMÉLEM RENDBE JÖN .

2012. ápr. 10. 08:45
 6/7 Catz ***** válasza:

Én is kint tartom a kutyákat (az most lényegtelen, hogy bejárhatnak), de akkor is 2-4 naponta kifésülöm őket, fogakat, füleket, tappancsot, hajlatot ellenőrzök élősködőkre, bogáncsra, toklászra...


Vegyél rá kiltix vagy scalibor nyakörvet azok fél éves védettséget adnak.

2012. ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire bolha invázió van nálatok, a kutya házát is pl kezelni kell. Lehet porral, spriccelővel is bolhátlanítani, de akár hetente meg kell ismételni. Ha vennétek egy drágább nyakörvet, ami több hónapig véd, jobban járnátok. Egy idő után nem csak a kutyán nem lesz bolha, de a környezetében is kipusztul igen nagy része.

A féreghajtóról meg annyit... Ha jön majd belőle féreg a gyógyszer hatására, ismételni kell .

2012. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!