Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám a remegésről?

Figyelt kérdés
Nem ideggyenge vagy beteg, csak sajnos beleneveltük, mindig sajnáltuk, babusgattuk ha remegett. Hogyan lehet ezt visszacsinálni? Már ha csak ránézek is remeg. Vagy csak tart tőlem? Nem bízik bennem? Mit tegyek?

2012. ápr. 9. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt ennyi alapján kicsit nehéz megmondani. Pontosan milyen helyzeteben remeg? Hogy kezelitek most? Falkavezérségi elveket ismeritek-e és hogyan álltok a gyakorlati megvalósítással?
2012. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem keress egy szakértőt aki segít háznál átképezni titeket....
2012. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

De, ideggyenge. Hiszen remegett és azt erősítettétek meg a babusgatással.

Egyszerűen ne vegyétek figyelembe, ha remeg. Sőt, nem ártana egy ideig nektek semmit sem kezdeményezni vele. Csak akkor foglalkozz vele, ha ő közelít hozzátok.

2012. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben az összes kutya ideggyenge, mert nem láttam még olyan kutyát, aki nem remegett volna valamiért.


Általában ha felveszem az ölembe, vagy fel akar mászni az ölembe közben, lassan állandóan remeg. Követőnek született, teljesen elfogad vezetőjének, sőt, mindent és mindenkit. Kivétel az apja, aki szintén elkezdte ezt a hülye remegést, vele szoktak visszafogott hatalmi harcok folyni, de általában csak párzó pozíció oda-vissza és kisebb morgásokig mennek el. Arra is gondoltam, hogy az egyik szuka tüzelése váltotta ki ezt a túlzott remegést náluk. Elég idegesítő!

2012. ápr. 10. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
És hogyan próbáltad eddig kezelni a remegését?
2012. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Márpedig nem jellemző egyáltalán a remegés az egészséges kutyákra. Főleg akkor nem, ha a szeretett gazda pl ránéz.

Mivel azt írod, az apja is ugyanezt csinálja, nagy a valószínűsége, hogy kapta örökségül a kölyke. Netán a mama kutya is ilyen remegős volt?

2012. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Viselkedési problémákat eltanulhatnak egymástól a kutyák, ne magyarázz bele mindenbe betegséget. Vagy születetten ideggyenge, de azt csak az orvos tudja megállapítani, vagy több hasonló viselkedési problémás kutyáról beszélünk.
2012. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beleneveltük. Még sehogy sem próbáltam leszoktatni, csak annyit, hogy ahogy elkezdtek remegni letettem őket. Ezért kérdeztem itt, hogy hogyan is kezdjek bele. Viszont szerintem a tüzelő szuka miatt van a túlzott remegés, mert teljesen megfeszül az összes izmuk is sokszor.
2012. ápr. 10. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!