Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi baj van egy átlagos...

Mennyi baj van egy átlagos kölyök kutyával?

Figyelt kérdés

Úgy értem nem beteg,nem ideggyenge,nem hiperaktív stb stb?Miket tud csinálni egy kölyök kutya,ami problémát okoz?

Nyilván rág,meg először bepiszkít de ezen kívül?


Volt egyszer egy kölyköm és hasmenése volt,öröm vagy bánat pisi,mivel 0-24ben itthon voltam vele árnyékká vált!Elviselhetetlen volt!Bár kárt nem tett semmiben,inkább rágott volna szét egy cipőt mint hogy ilyen lett volna!

Szeretnék megint egy kölyköt,de félek hogy megint lesz valami bibi!Van egyébként egy felnőtt kutyusom!


2012. ápr. 9. 23:21
 1/2 anonim válasza:
Mindent fel fog túrni, esetleg megkostolni és a konyhába be ne engedd. A kukát zárd el előle ha ételmaradékok vannak benne, vagy vidd ki rögtön mert azt is kiborítja. Nekem speciel az ajtót v a bútort kapargatta ha unatkozott. Vegyél neki jó sok rágcsát, mert akkor nem a cipők szívják meg.
2012. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát remélem, azzal tisztában vagy, hogy sosem a kutya a hibás vagy a h.lye, max. a gazda nem elég felkészült...:)


Mielőtt beszerzed a következő kölyköt, szerintem olvasgass a kutyanevelésről, és akkor nem lesz problémás a plusz árnyékoddal...:)



Amúgy nekem 4 kutyám van, én is felkészületlen voltam az első érkezésénél, na ott történtek katasztrófák.:D

Pláne, amikor még egy kölyök hozzám került...

TV kábel, mobil- és laptop töltő, cipők mentek tönkre, a kukát csak akkor kezdték megbontani, ha nem voltam a szobában,...


Bár most hogy így belegondolok, nem is voltak olyan problémásak...

Mára ezekről mind leneveltem őket, nagyon jó kutyák.


De amire még számíthatsz, mert látom a kutyaovikban:

A kutya tojik a fejedre, nem behívható, túl izgága, szétszórt,... hú az nagyon meg tudja nehezíteni a nevelést...

(De itt sem a kutya a hibás, mindig a gazdák csinálják bűnrosszul a feladatot.)


Igazából szerintem nem akkora ördöngösség...

A szobatisztaságra szoktatás az elején nem kellemes...


A lényeg, hogy ne hagyj elöl semmi értéket, ami érdekes lehet számára...

Viszont legyen kismillió rágókája, néha kapjon jól átfőtt lábsárcsontot...

Általában 1 éves korra már vége a fogváltásnak és nem rágnak, de addig állandóan.:D



Minden esetre jó kutyázást!:)


De ne felejtsd el, hogy a hiba mindig bennünk van, de soha nem orvosolhatatlan!:)

2012. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!