Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítási probléma?!

Ivartalanítási probléma?!

Figyelt kérdés
A kutyám három havonta tüzel, így értelem szerűen számunkra soha nincs ideális idő az ivartalanításra. (Aki nem tudná, ideális: 1-2 hónappal tüzelés után, 2-3 hónappal előtte.) Február elején fejeződött be az előző tüzelés, két napja kezdődött el újra. A kutyám álvemhes, depressziós ilyenkor, így már a mostani tüzelést sem akartam megvárni (ez a harmadik), csütörtökre kaptunk időpontot, még mielőtt elkezdődött volna a tüzelése. (Eleve márc. végén lett volna meg a műtét, de egy fertőzés elhalasztotta.) Eddig úgy számoltam, hogy még közel egy hónapunk lesz a tüzelésig, csak ápr. végén esedékes, de ugye ilyen a természet. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyenkor, tüzelés alatt mennyivel veszélyesebb, rizikósabb az ivartalanítás? Az orvosunk profi is, lelkiismeretes is, már 17 éve ő a dokink, tökéletesen megbízok benne. De mennyivel jobban viseli meg ez a kutyám szervezetét? Az orvosunkkal csak holnap tudok beszélni, azért teszem fel itt a kérdést. Kérem csak az válaszoljon, aki ezen átesett, esetleg ténylegesen ért hozzá. Most nem kérek olyan válaszolókat, akiknek gőzük sincs az ivartalanítási műtétről, akiknek soha nem volt ilyen problémájuk. De minden egyébként hasznos válaszért nagyon hálás leszek!
2012. ápr. 10. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokkal nagyobb a vérzés. Nem értem a számításodat, csak a tüzelés utáni időt ajánlják (1 hónap) az, hogy mennyivela következő tüzelés előtt van,az tulajdonképp mindegy.
2012. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az sem teljesen mindegy. Igen, idáig én is eljutottam, hogy jóval nagyobb a vérzés.
2012. ápr. 10. 12:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha elkezdett tüzelni, akkor nem fogják megműteni, ez biztos.

Az meg, hogy 2 tüzelés között mikor ideális...esetetekben tökmindegy. Ha ez a tüzelés véget ér, akkor várj kb. 3 hetet, és csináltassátok meg a műtétet. Az álvemhesség 2 hónappal a tüzelés után jelentkezik, azt sem szabad megvárni.

2012. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekünk az álvemhesség tüzelés után rögtön jelentkezett mert emlékszek rá 3 hétre volt a műtét! És nekünk sem engedték persze míg tüzelt a műtétet! várd ki a 3 hetet addig nagyon figyelj rá:)
2012. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 10. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem megy, szerintem hormoninjekcióval ideiglenesen eltolhatja valahogy a tüzelést, hogy meg tudják műteni, de majd a doki megmondja.
2012. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!