Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szukat vagy kant a yorkshirebol?

Szukat vagy kant a yorkshirebol?

Figyelt kérdés

Szeretnek venni yorkit de nem tudom szukat vagy kant

Csak hobbykutyanak akarom szoval semmi tenyesztes vagy szaporitas

De szukat vagy kant?


2012. ápr. 10. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Egyéni ízlés kérdése, hogy milyen nemű kutyát vásárolunk.

Yorkshire Terrier vásárlás05 A kan jobbára öntudatos, nem igazán simulékony. Szoknyavadásszá válhat, ha egy tüzelő szuka illatát megérzi. A séták alkalmával minden fát, bokrot megjelöl, hacsak néhány csepp erejéig is.

A szuka simulékonyabb, jobban alkalmazkodik. Azonban évente kétszer tüzel. Ilyenkor a foltok ellen szukánkra kutyáknak készült speciális nadrágot adhatunk. A tüzelés idejétől eltekintve szukánk egyszer üríti ki hólyagját.

Gyakran tanácsolják, hogy egyszerre két Yorkshire Terriert vásároljunk, hogy legyen társa kutyánknak. Nem tanácsolnám, hiszen két yorki tartása nagy feladat és két kan vagy két szuka ritkán tűri el egymást verekedés nélkül.


De itt minden fontos infót meg találsz a Yorkiról:

[link]

2012. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia igaz nem yorki kutyáim voltak de azért megpróbálok segíteni. Volt kan kutyám az tényleg nem olyan bujós kicsit jobban elvan magának, szeretik ha kényeztetik mint a szuka de nekem a szuka sokkal több ideig meg bírt állni ha fésültem vagy ruhát adtam rá. Viszont a kannak több az energiája ezért jobban tudott teljesíteni pl feladatok megoldásában, többet bírt futni, nem volt olyan fáradékony. Ha ha sétálni vittem a kant akkor megjelölt minden fát,bokrot és erőszeretettel kergette a tüzelő szukákat. Viszont mikor a szuka tüzelt akkor képes volt a kerítést át rágni, hogy át tudjon menni a szomszéd kan kutyához. Összességben mind két nemnek van jó és rossz oldala is. De figyelembe véve a kérdésed: írtad ,hogy hobbiból szeretnél kutyát tartani. Én személy szerint akkor a szukát ajánlom neked annak kevesebb az energiája és jobban is lehet őket szeretgetni. Jó kutyázást! :)
2012. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De ha a kannak tobb energiaja van akk talan azt veszem meg mert en szeretnek vele jarni gorozni.

De meg kerek valaszokat

2012. ápr. 10. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha energikus kutyát akarsz, akkor energikus kölyköt válassz, nemtől függetlenül. Vannak általánosságban különbségek a két nem között, de azért mindig a kutya egyedi saját jellemzői számítanak jobban, mint a neme.
2012. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

OFF:

kicsit gonosz leszek, de ezt nem tudom kihagyni:


Yorkiból egyiket se. Kutyát vegyél inkább!


(állatszerető vagyok, de egyszerűen nem tudom ebnek nézni)

2012. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Akkor lehet, hogy szereted az állatokat, de hogy nem ismered őket, az is biztos...
2012. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon is kutyák a yorkik, csak mi nem tartjuk annak, ettől válnak kis hülye flexipatkánnyá. Nagyon energikus, vagány kiskutyák. A szukák nagy része 3 lábon pisil és domináns, így mindegy, hogy milyen neműt vásárolsz, amelyik tetszik. Mindenképp ivartalaníttasd és neveld következetesen, erős kézzel, hogy minél több jófej yorki lehessen!
2012. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!