Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy 17 hónapos Beagle-m, pici kora óta úgy sétálunk, hogy húznom kell őt magam után. Vagy lemarad, vagy folyton visszafelé érdeklődik. Milyen módon tudnám rászoktatni, hogy előttem menjen? (A jutalomfalaton kívül-fogyózik)

Nem lenne olyan nagyon gond, de van egy másik kutya, ő pedig előre húz.



2012. ápr. 10. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell, hogy előtted menjen, szuper dolog, ha nem ő akarja vezetni a sétát, a másikat is rá kéne szoktatni. A pórázt meg nem kell húzni, a kutyát kell csalogatni, labdával, jutalomfalattal (fogyózás közben is lehet, csak le kell vonni a napi adagjából, bármivel, amivel megy.
2012. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A másik kutya már unja hogy 10 mp-enként megállunk tökölni fél percet amit meg is értek. Nem abból áll a séta, hogy csak megyünk, hanem kimegyünk egy helyre és ott elengedem őket, szóval addig igazán kibírhatná. És hiába próbálkoznék jutalomfalattal, nem az a cél, hogy mindig csalogassam, hanem, hogy megtanuljon mellettem vagy előttem jönni. Ez pedig ilyen helyzetben csak addig érdekelné, amíg adom neki a falatokat. A játékkal való csalogatás...az meg épp mikor kedve lenne hozzá, csak akkor jönne. Ha neki szaglászni van kedve, akkor mellette fejen is állhatok nem érdekli semmi.
2012. ápr. 10. 20:32
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem miért kellene a kutyának a gazda mögött mennie.Én sem szeretem séta közben ha nem látom a kutyámat, és köze nincs a vezérségnek ahhoz hogy elől megy a kutyám, egyszerűen erre szoktattam és kész.


Kérdező: zökkentsd ki a kutyát valamivel mondjuk jutalomfalattal, vagy szólítsd a nevén, vagy picit rántsd meg a pórázt , fütyülj neki stb és ne álljatok meg csak amikor te akarod, ha megint megállna kizökkented újra aztán fél perc múlva megálltok 5-10 mp-re és így tovább.A lényeg hogy tényleg ne hagyd neki hogy megállítson mert így ő irányítja a sétát attól függetlenül hogy előtted vagy mögötted megy.

2012. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Az nem jó ha a kutya megy elől séta közben. A falkavezér megy elől, ő vezeti a falkát, ő dönti el merre menjenek vadászni. Ez ilyen egyszerű, a kutya szemében az a vezér aki elől megy.
2012. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Azért a kutyák nem ilyen hülyék, és nem is vadon élő farkasok. Értelmesen kell együtt élni a kutyával: az legyen, amit én akarok, de nem kell a nap 24 órájában sarkosan állnia. Mit csinálsz pl., ha a füves rész a jobb oldalatokon van? Nem mehet át a kutya?
2012. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azon az oldalon jön amelyiken akar..csak jönne legalább 1 percig folyamatosan...
2012. ápr. 13. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Amit én kivettem belőle az, hogy a kutya leáll a járdaszéli füvesben szagolni és nem megy tovább. Nekünk nem volt ilyen gondunk, pont hogy húzott a kutya, de ezt megpróbálhatod: Mikor leáll szaglászni, számolj 5 mp-ig, utána húzd el és ha vissza akar menni, semmiképpen ne engedj neki, mert akkor megszokja, hogy "a gazda előre megy, de még nem végeztem, meghúzom a pórázt és visszamegyünk". Te mondod meg, hogy meddig szagolhat. Néha nálunk is van, hogy fél óráig szagolja hogy hova jelöljön, de ha szólunk neki, tudja hogy sietnie kell. Szerintem meg fogja érteni, hogy nincs sok ideje mindig.

Ez csak egy ötlet, ha nagyon nem bírsz vele, hívj egy hozzáértő ismerőst, hátha ő segíthet.

2012. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy én ezt eddig is így csináltam hiszen nem ráncigálhatom végig. Meg szoktunk állni egy kicsit, de ha tovább is megyünk rögtön akkor megáll egy méterrel arrébb...ha meg nem akar jönni akkor meg komolyan húzni kell néha addig ameddig nem hajlandó magától jönni.
2012. ápr. 13. 17:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem megy, hívj házhoz szakembert, ezen biztos tudnak segíteni.
2012. ápr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elég sokan válaszoltak már, szóval sok hozzáfűzni való nem marad, de egy dolog jutott eszembe, ami minden kutyára igaz:

ha egy kutya orra folyamatosan a földön van az a kutya nem sétál, hanem vadászik. Ez órási különbség egy kutyánál, a séta és a vadászat.

A séta náluk is ugyanolyan, mint az embernél, jön szépen veled és max. néha jobbra vagy balra elnéz, de nem áll meg sem nézelődni, sem szaglászni, és pórázt sem rángat.

A séta irányát és tempóját természetesen Te diktálod, és ilyenkor nem állunk meg minden fűcsomónál vagy oszlopnál sem szaglászni, sem pisilni 3 cseppet (jelölgetés).

Aztán amikor elértetek oda ahova indultatok, akkor persze elengedheted, pisilhet, megszagolhat mindent.


Használj textil vagy bőrpórázt, és azt is rövidre fogva (tehát mikor a kutya orra nincs a földön) tanítsd meg kitartó munkával szépen magad mellett sétálni. Az ideális az lesz amikor a póráz laza, a kutya picit mögötted a bal oldaladon és akkor álltok meg amikor Te azt akarod.


Tudom fárasztó és néha türelmet próbáló egy kutyát erre megtanítani, főleg egy beagle-t, hiszen a vérében van a vadászat, de következetes neveléssel sikerülni fog.

Ne add fel, inkább most másfél évesen kínlódjatok egy-két hónapot amíg meg nem tanulja, mint hogy egész életében így kelljen húzni. :)

2012. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!