Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyát a...

Hogyan szoktassam a kutyát a macskákhoz meg a nyúlhoz?

Figyelt kérdés
Eddig volt egy kutyánk, 6 hónapos kisfiú. Most azonban tesóm hozott egy nyulat és két kiscicát. Bármelyik közelébe engedjük, játéknak nézi őket és úgy akar játszik velük, mint a labdájával. Hogyan értessem meg vele, hogy nem játékok?
2009. jún. 18. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Már sehogy....azt maximum úgy lehet ha kezdettől fogva együtt vannak,vagy ha már előtte volt egütt másik macskával,nyuszival...vagy kiülsz mellé és nézed ahogy játszik és ahányszor durvul,annyiszor rákoppintasz az orrára...vagy megérti vagy nem
2009. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e még esély, de nem kizárt.

Nálunk ugyan ez volt. Van egy nagy cicánk és áprilisban hoztuk mellé kiskutyánkat. A cica éppen vemhes volt, nem sok idő volt már hátra. Mikor megfilat kb 4 hétig semmi gond nem volt, mert a kiscicák még nem mászkáltak ki. Viszont mikor elkezdtek kimászni a kutya játéknak tekintette őket, úgy csinált mint ha az egy játéka lenne. Sajnos mikor egyszer nem figyeltünk oda eléggé az egyik kiscicával úgy játszott, hogy szegényt a fűbe találtuk elpusztulva. Azóta eltelt már vagy 3 hét és nem bántja a kiscicákat. Óvatosan viselkedik velük. :)

Ehhez pedig az kellett, hogy mindig vigyáztunk a cicákra, ha pedig készült volna rosszatt csinálni akkor egy határozott FÚJjal rászoltunk és rávertünk egyet a fenekére/orrára vagy éppenséggel meghúztuk a fülét (úgy hogy nem fájjon neki, csak érezze, hogy ez nem jó).

Türemmel mindent ellehet érni, úgyhogy sok szerencsét!

2009. jún. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ülj ki hozzá, és szólj rá erélyesen mikor durvulna, hogy játszhatsz, de ne ilyen durván, ez fáj nekik. Ha ez nem elég üss egy kicsit a fenekére, vagy ahol eléred.

Van egy másik ötletem, kicsit hülyén hangzik, de próbáld utánozni a kismacska elkeseredett nyávogását, majd mond, hogy hallod, fáj neki. Ne csináld!


Nekem nem volt ilyen gondom. Két felnőtt macska mellé került a kutyám kölyökként. Az egyikkel nagyon jól eltudtak játszani, a másikkal nem...de 1-2 macska-pofon után felfogta a kis kópé melyikkel mit szabad. Nem kellett közbeavatkoznunk. Mikor kiscicáink lettek félt a karmuktól, de mikor már számára is cica formájuk volt imádta őket. Megpróbált velük úgy játszani, mint a kandúrral (ez lett volna a kicsit utolsó játéka, mert ők ehhez még picik voltak). De megmondtam neki, hogy ők kicsik, nem szabad velük úgy játszanod, ezt hagyd meg a kandúrnak. Én mivel nagyon értelmes, felfogta. Játszott velük, de nagyon óvatosan, kíméletesen...úgy vigyázott rájuk mintha a saját kölykei lennének.

Igaz ekko már az én kezemet harapdálós játéknak köszönhetően értette, hogy mi az, hogy fáj, ne ilyen durván. Mert ekkor valóban enyhítette a kezem szorítását is. Kezdetben úgy nyöszörögtem neki mint a kutyák szokták jelezni, ha fáj nekik, amit csinálsz te vagy a tesójuk. Közben pedig mondtam, hogy ez fáj...

2009. jún. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!