Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz kölyköknél (1 hetesek...

Choby kérdése:

A kuvasz kölyköknél (1 hetesek), tehát az normális ha pl.8 kölyökből 1nek a szőre nem a megszokott hullámos, hanem sima, de tükör sima. Olvastam olyat, hogy a kuvaszoknál van sima szőr is, de nem tudom, hogy ez igaz vagy nem igaz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
1 hetesből még bármi lehet
2012. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Küllemi hiba, tenyésztésből kizárandó, ettől függetlenül a kutyának nemigen származik belőle gondja. Hobbi célra adjátok el, előfordul az ilyen, ha eddig nem göndörödött be akkor már valószínű nem is fog.
2012. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad szaporítani, mert ez az első gebasz, a többi meg majd jön. :-((((( és a kutyák szívják meg.
2012. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Uolsó, lehet kezdő tenyéztő is a kérdező. A szaporító tojik rá, hogy milyen egyhetesen a kiskutya. Viszont, kedves kérdező, ha tenyésztesz, tudnod kéne, hogy a fajtádnak lehet e sima szőre. Én nem tenyésztek, hobbikutyám van, és mégis mindent tudok a fajtáról, (nemcsak viselkedés, hanem küllem is), fajtastandardet kívülről fújom. A kérdésre válaszolva, már nem igen fog begöndördni, szőrhiba. Nincs egyenesszőrű kuvasz (legalábbis én nem tudok róla).
2012. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


nem szaporító vagyok, hanem saját célra fedeztettem a kutyámat, nem eladni, és hasonlók... én is tudok egy pár dolgot a kuvaszokról, viszont amint írtam fentebb is, olvastam olyat, hogy a kuvaszoknál van sima szőr is, de így hogy láthatom is kicsit fúrcsa megélni... és ott azt írták, hogy 2,3 hetes korukig kihullámosodik, ha nem akkor vagy nem tiszta faj, vagy gén hiba. Ezen vagyok most fölakadva.

2012. ápr. 11. 21:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt hívják szaporításnak, olvass utána. A kezdő tenyésztő pedig szakemberek és orvosok irányításával kezd neki, ott a gyakorikérdések fel sem merül...
2012. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tudtommal szaporító az aki, csináltat 12 kölyköt és majd ha akkorák lesznek eladja azért, hogy vegye meg a legújabb cipőt, gatyát vagy tudom is én... én épp ezért nem érzem magam szaporítónak, mert alapból nem 12 kölyköt hagytam meg, hogy a szukát ne tegyék tönkre, és mint mondtam nem eladásra kell. úgy látszik nehéz ezt felfogni nektek. vagy lehet nektek csak a tenyésztés elfogadható, akkor megkérdezném a ti kutyáitok honnan valók ? mert nem hiszem hogy tenyésztett kutya..
2012. ápr. 12. 11:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Amerikában sokszor direkt kikefélik, kifésülik a kuvaszok szőrét, úgy néznek ki, mint egy spicc.
2013. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!