Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tul domináns a 9 honapos kölyköm?

Tul domináns a 9 honapos kölyköm?

Figyelt kérdés

9 hónapos kan kutyám kezdetben csak a szukákra most már a kanokra is hágó mozdulatot tesz. Tudom h ösztön és h ez a dominancia jele,mégis le akarom rola nevelni. Elég kellemetlen amikor bemegyünk egy futtatóba és ő rögtön mindenkit becserkész. Sosem morog,egyszer sem lett még belőle verekedés de nem akarom megvárni. De kitartoan megy és dominál,egy hang nélkül.ez normális? Lehet hogy csak a sok tüzelő szuka miatt ilyen kanos? Le lehet nevelni az söztönről?? hiába probáltam minden valo megszidást,nem hatott.

LErántottam rávertem a fenekére,porázra kötöttem és magam mellett tartottam,visszahivtam,akkoris miután visszamegy folytatja,már legalább 3 honapja azaz 6 honapos kora ota ez megy. Vmi tippp?


2012. ápr. 10. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Ivartalanítás.
2012. ápr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
a te lábadat szokta hágni? csak mert az én kutyám azt is szokta, és ilyenkor erélyesen rászóltam, ha nem hagyta abba, lelöktem. Egy idő után, amikor "úgy" közeledett elég volt ránézni, és tudta, hogy nem szabad. Gondolom ilyenkor is így megoldhatod, hogy leszeded a másik kutyáról (nem kell verni) elég ha érzékelteted vele, hogy amit csinál, az rossz. Ha semmi sem válna be, esetleg tartsad hosszú pórázon, és amikor látod, hogy elkezdi, rántsad meg, húzd el onnan. Egy idő után megtanulja, hogy nem szabad, és akkor lehet póráz nélkül is hagyni
2012. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neveld meg rendesen, mert itt nem csak arról van szó, hogy más kutyákkal szemben domináns, hanem konkrétan téged is semmibe vesz. Amint ráugrik egy másik kutyára megfogod a grabancát, lenyomod a földre, addig lent tartod, amíg meg nem adja magát, utána pórázra teszed és kikötöd a futtató sarkába, távolabb a többi kutyától. Meg kell tanítani, hogy nem csinálhat ilyet, hiszen ha egy idősebb, domináns kutyával csinálja komoly sérülés is lehet belőle. Maximum 4-5 alkalommal kell megismételni és nagyon hamar megérti majd.
2012. ápr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elég kemény és határozott, ezért nem is hiteles a kutyád számára az, amikor megszidod. Én egy Tükör kutyaiskolát javasolnék, ott megtanulhatnád azokat a technikákat, amivel le tudod tiltani ilyen esetekben. Ha nem akarsz kutyaiskolába járni, akkor meg azt kellene csinálni, amit Theia javasolt. Én mondjuk még annál is keményebb lennék ebben a helyzetben. Nem használnék pórázt és nem lenyomnám a kutyát, hanem megfognám és lehajítanám a másik kutyáról majd azzal a lendülettel kizavarnám a kutyafuttató szélére és legalább negyed órán át ott kellene maradnia. De mivel ezt úgysem tudod megcsinálni anélkül, hogy szakértő oktató megmutatta volna hogyan kell, így inkább maradj Theia verziójánál. Viszont ez a probléma sosem egymagában jelentkezik, tehát valószínűleg vannak más rangsorbeli hibák is köztetek és más viselkedési problémák is a kutyával, csak lehet, hogy azok még nem zavarnak téged. Azért gondold végig!
2012. ápr. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

csatlakozom az előttem szólókhoz. egy lágyszívű gazdi rossz jeleket küld a kutyának. a falkában ezt gyengeségnek értelmezik


ezzel nem azt mondom, h egy egyébként szimpatikus emberből legyél mihamarabb kőkemény nagyarc, hanem hogy tanulj meg kutyául. bármilyen modernebb módszert, jutalmazáson alapuló kutyaiskolát ajánlok, legyen az tükör, klikker.


és egyre még felhívnám a figyelmed. manapság sztem általánosan nem elfogadott a verés. a fizikai erőszakkal a tehetetlenségét ismeri be az ember. persze vannak a fizikai büntetésnek hívei, őket tisztelettel tolerálom, hiszen ezt szeretném kapni tőlük én is, de ha rászánod magad, h kutyaiskolába menj, ezt a kérdést érdemes lenne alaposan körüljárnod.


de, ha úgy döntesz, h ezután nem vered a kutyád, eszedbe ne jusson lelkiismeretfurdalásodnak teret adni, hiszen addigi legjobb tudásod szerint jártál el


valószínűleg feleslegesen pampogok, mert ha jól képzett gazdi- jólnevelt kutya párossá váltok, az egész aktualitását veszti, mert a kutyád az első apró jelre észre fogja magát venni


ha gond van az iskolaválasztással, írj ki új kérdést, segítünk

2012. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen "sok tüzelő" szukáról beszélsz? Futtatóra nem viszünk tüzelő szukát, ez alap szabály.

Az én kutyámat (Husky szuka) egy másik Retriver szuka hágta meg a futtatón. Aztán bejött egy puli kan és már az enyém is elkezdte hágni a pulit XD ragájos :D


23N

2012. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ivartalanítás+nevelés. Nem árt gyorsan a végére járni, amíg még a környék kutyásai szóba állnak veletek. Én az ilyen kutya/gazdi párosnak 2 esélyt szoktam adni, utána automatikusan sarkon fordulok, ha meglátom őket. Szuka kutya (ivartalanított!) gazdijaként nem tartom viccesnek, amikor egy kutya ezt megteheti a gazdi jelenlétében.
2012. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát ugyérzem h a kutyám meg van nevelve.

KEdves "tüzelő szukákon fennakadó válaszolo"- nem a futtatoban vannak tüzelő szukák,hanem a környéken,sajnos erről én nem tehetek. Talán őket kéne ivartalanitani. Előző kutyáimat ivartalanitottam és nincs pozitiv véelményem rola.

Amondo vagyok ha valaki tudja biztositani a magas keritést és biztos kaput a kutyák és az utca között,akkor nincs szükség ivartalanitásra. Én tudom garantálni h az én kutyám nemfog kiszökni átugrani elmenni csavarogni. Szerintem elsősorban a szukakutyákat kell ivartalanitani mintsem a kanokat. PErsze az sem hátrány de nem az elsődleges.

A kutya behivásra első szóra ott van iylen helyzetben is de pár perc elteltével visszatér a szukához.

Továbbá mint már irtam volt h porázr fogtam,akkor a szuka jött oda hozzá. lennt tartottam a földön ahogy irtad addig amig mellettem van megnyugszik.

Továbbá,egy szóval sem modntm h az én lábamat is meghágja. NEM! Volt probálkozás de a 3. rászolásra abbahagyta azota sem csinálja.Szerintemaz ösztönt nem olyan egyszerű kinevelni egy állatbol. Továbbá ha nem tüzel aszuka kárt nem tud csinálni benne. Ha meg tüzel ne engedje oda.

2012. ápr. 11. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy kárt tesz-e benne. Én nem engedem, hogy másik kutya tartósan vegzálja az enyémet, ha már így kell lennie. Szerintem az ivartalanítás más okok miatt, de fontos a szukáknak és a kanoknak is, akiket hobbi célra tartanak. Csak kíváncsiságból: mi volt a rossz tapasztalatod az ivartalanított kutyáddal?
2012. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

áhám,tehát maga az esik rosszul ha ledominálja a kutyádat egy másik,érthető ez az érv.

amikor a szukámat ivartalanitottuk,a doki nem vizsgálta meg előtte kellőképp(szerintem) és belehalt a műtétbe. amikor a kanomat ivartalanitottuk,(4 honaposan) nem érte el a kifejlett testmagasságot súlyt és izomzatot,show kutyának vásároltam de hát sajnos nem lett belőle az. emellett imádtam őket de sajnos nem tul jo tapasztalat. Nem beszélve arrol h a kan abszolut nem nyugodt le az ivartalanitás után.

2012. ápr. 12. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!