Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetesen elhozhatom a kiskuty...

6 hetesen elhozhatom a kiskutyát? (beagle)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 07:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Igen
2012. ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2012. ápr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem!


Ajánlott a 8 de inkább 12 hét mert a kutya nagyon nagyon pici és nem tud elkezdeni rendesen szocializálódni a fajtársaival!Az anyukája és a tesójai(ha még el nem vitték őket) megtanítják a finom játékra,rászólnak ha nagyon vadul játszik stb stb!

Barátnőmnek most van egy 10 hetes kutyusa és már majdnem egy hónapja náluk van(6-7 hetesen hozták el),a kutyus 2 óra alatt 3szor pisilt be és még nagyon butácska!Vicces,meg imádni való kis szőrcsomó de még bizony kellett volna hogy az anyukájával legyen kicsit!

2012. ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Ne! 8-9 hetes kora előtt ne hozd el.
2012. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha 6 hetesen odaadja...akkor Ő csak egy szaporító....min.8hét az elfogadható.Egy valamire való tenyésztő ennél hamarabb oda sem adja!


23N

2012. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

normális tenyésztő sztem nem ajálnja, h ennyi idősen elhozd

egészségügyi kockázata nem tudom mennyi, de rendesen tönkre tudja tenni a kutyus más kutyákhoz való viszonyát, szocializációját, ezen kívül egy 10-12 hetes kutyus szobatisztaságban, és egyéb nevelésben jóval előbbre tart


minek nehezítenéd meg a dolgod?

2012. ápr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Az összes kutyám 6hetesen került hozzám (egy se tenyésztőtől, mind mentett vagy "házi"). Én örülök neki, h még semmilyen parancsot nem ismer és még nem vesz fel egy szokást se, így végképp én alakítom ki a viselkedését.


De nem írom h igen, mert úgyis mindenki lepontoz a halálba.

2012. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Ez idáig oké. Viszont itt az a gond, hogy a tenyésztő nem ad kutyát 8 hetesnél fiatalabbat, ezért ez egy szaporítótól származó kutya. Szaporítótól pedig nem vásárolunk, mert nem támogatjuk a lelketlen állatkizsigerelő kereskedelmét egyrészt. Másrészt a szaporító nagy eséllyel adhat beteg vagy keverék kutyát pénzért. Szóval semmiképp nem szabad elhozni. (menhelyről vagy utcáról nyilván befogad az ember akár 1 hetes kutyát is. Valószínű, hogy egészségesebb is lesz, mint a szaporító ólban tartott ki tudja milyen kutyája, akit csomagtartóból fog majd adni. Sajnálom őket, de amíg tőlük vásárolunk, addig folytatják ők a kutyagyárat :-(((
2012. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Persze, ez oké. De nekem nem váletlenül nem lesz sosem tk-s kutyám. Egy 8-12 hetes kutya már egy csomó dolgot megtanult az anyjától (olyat is, amit én nem tanítanék meg neki) és a gazditól is (szintén olyat is, amit én nem tanítanék meg neki). És egy tenyésztő se ad 6 hetes kutyát. Így soha nem fogok tenyésztőtől vásárolni, a kedvec fajtám pedig túl drága ahhoz (és a tudásom sincs meg) h nekiálljak tenyésztősködni :)

Maradnak nekem a mentések meg a házi keverékek (sajnos minden évben akad belőlük pár 100ezer).

2012. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tudom, h csak szaporító...és igen, 6 hetes kortól el lehet hozni... a testvéreit is elhozzák 6 hetesen...akkor én hogyan választhatnék, ha nem marad, csak a "leggyengébbek"?!?!?! Ugyanis internetről lesz...

2012. ápr. 11. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!