Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a pórázzal...

Hogyan szoktassam a pórázzal való sétáláshoz a Yorkimat? (Próbálkoztam már, de nem nagyon tetszik neki. )

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Eddig hogyan próbálkoztál?
2012. ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is sokára szokta meg a pórázon való sétát.

Ne add fel.

2012. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 éves. A régi gazdája nem foglakozott vele, de én szeretném megtanítani.
2012. ápr. 11. 11:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Ráraktam a hámot, eleve már ez sem tetszik neki. A pórázt meg kifejezett utálja. Húzom szegénykét, de lemerevedik, nem akarok megmoccanni.
2012. ápr. 11. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Két éves kutya esetében nehéz dolog. Eddig megszokta, hogy se póráz, se hám, persze, hogy utálja. Próbálkozz juti falatokkal. Ha tudja, hogy a zsebedben mindig lapul valami, s időnként kap belőle, talán megmozdul. Bizonyos távolság megtétele után simogasd meg, dícsérd meg, hogy ügyes kutya, jó kutya, utána adj neki egy juti falatot. Ha rövid távon már megy, fokozatosan növeld a távolságot.
2012. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem sikerülni fog...
2012. ápr. 11. 12:27
 7/8 anonim válasza:
Az enyém 5 hónapos sincs,de az első alkalomkor is úgy sétált,mint egy profi:)
2012. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt, én azt csináltam h rátettem a hámot a lakásban, úgy tettem rá, hogy ne tudja lerágni. Majd így hagytam órákra, fél óra elteltével már el is felejtette h rajta van. Majd levittem sétálni pórázzal. Flexis pórázunk van, kiengedtem 3 m-re, már a lakásban. Így teljesen laza lett mintha semmi se lenne rajta. így simán jött utánam kintre. Majd amikor elmerült a futkározásban, óvatosan visszaengedtem a pórázt szorosra, kezdetben minig megtorpant, akkor újra kiengedtem. Futkározott tovább. Ezt játszottuk kb egy hétig, majd egyik pillanatról a másikra, ment szépen szoros póráznál is :)
2012. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!