Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya érkezik, a kertben...

Kölyökkutya érkezik, a kertben mérgező növények vannak -mennyire nagy gont? (többi lent)

Figyelt kérdés

májusban érkezik haza az első kutyánk. a kertben van jónéhány mérgező növény, mivel a kislányunk soha nem nyúlt hozzájuk, nem volt gond. rhododendron, leander, pünkösdi rózsa, gyöngyvirág.

a kutyus tibeti terrier.

erre a nyárra, vagy legalább az első hetekre valszínűleg el kell pakolnom/kerítenem őket, de nem tudom, nem lihegem-e túl. de az is lehet, h jól rám kell ijesztenetek, h végre rászánjam magam, h a szülinapomra kapott kedvenc növényeimet száműzzem a kert végébe átmenetileg. tapasztalatok?



2012. ápr. 11. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A leanderrel van tapasztalatom. Bár az én kutyám soha nem rágta meg őket, de a múltkor mikor visszavágtam a leandert, ő a földön heverő ágat botnak értelmezte és felvette. Azzal a lendülettel ki is köpte, mert valószínűleg rossz ízű volt a nedve, és vagy egy percig nyáladzott, habzott tőle a szája, mint amikor varangyos békát nyal. Tehát nem hinném, hogy bármely kutya is szívesen rágicsálná a leandert. A pünkösdi rózsához szintén nem nyúl hozzá, rhododendronunk és gyöngyvirágunk nincs, így arról nem tudok nyilatkozni.
2012. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ. igazad van, a leander iszónyú rossz ízű. eszembe juttattad, h egyszer hozzáértem a számhoz tisztogatás után, és nagyon keserüű volt. a lepotyogó leveleik aggasztanak. ha jó idő van, gyorsan nőnek, és nem tudom eleget tisztogatni őket ahhoz, h megakadályozzam a potyogást. lehet, h rakok rá vmilyen hálót, h felfogja a leveleket

a pünkösdi rózsából csak egy van, lehet h egyszerüen megkóstolom :-)


a kutyussal rengeteget fogunk foglalkozni, de meg kell majd fokozatosan szoknia, h néhány órára egyedül van a kertben.


a férjem megállapítása, h egy kutya legyen képes az ösztönös túlélésre, szerintem nem helyénvaló, ők nem vadállatok...


bocs, h ennyit problémázok, lehet, ha itt lesz a kutya, magától érthetődő lesz: nekimegy, elpakolom, nem nyúl hozzá, nincs gond


úgy időzítettem, h két hétig itthon leszek az érkezése után, más okból is (rakás családi ünnep), ki fog derülni az elején, de nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra :-)

2012. ápr. 11. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaza van a férjednek, nem kell túlaggódni :-)
2012. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a lányunknál én mondom neki ezt, de ne haragudj, ez most nem visz előre

tapasztalatokat írjatok, légyszi

2012. ápr. 11. 11:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyöngyvirágunk van, de a kölyök kutyánk nem nyúlt még hozzá. Csak megszagolta. De nem próbálkozott a rágással vagy hasonlókkal.

Szerintem nem kell aggódni. Az ilyen növényeknek úgy is rossza az ízük ki fogja köpni őket. De nagyobb rá az esély, hogy hozzájuk se fog nyúlni!

2012. ápr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!