Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyvel kapcsolatos kérdés?

Törzskönyvel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam a páromtól egy yorkit. Első kérdésem van e a kiskutyának törzskönyve. A válasz hogy nincsen mert akkor dupla annyi lett volna. Én mondtam neki h nem érdekel mennyi nekem kell hozzá a törzskönyv és látni szeretném a szülőkét is ha már így alakult, hogy nem én választhattam kennelt. Felhívtuk a pasit és azt mondta, hogy valami regisztrációs díjat kell kifizetni illetve a törzskönyvet. Na de most ha ők nincsenek regisztrálva akkor nem tagként kiválthatják 11.000 Ft-ért nem? Illetve én sehogy nem tudnám neki elintézni? Nem szeretném, hogy anyagilag még jobban lehúzzanak.
2012. ápr. 11. 11:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem, te sehogy nem tudod elintézni, csak ők.


A díjakkal nem vagyok tisztában.

2012. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ők válthatják csak ki, te nem. Én is úgy tudom, hogy nem tagként dupla árat kell fizetni, ez nagyjából 11ezer.
2012. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
és akkor az alombejelentő is kell hozzá? vagy az nem?
2012. ápr. 11. 11:53
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem kell. Meg asszem van vmi ilyesmi, hogy fedezési/fedeztetési jegy.
2012. ápr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a fedeztetést vállaló kanoknak kell nem? Én az alombejelentőre és a származási lapra gondolok, hogy kellene. De ez 15.000 Ft még így is ha nem vagyunk tagok... A kutyus meg 50.000 volt. Akárhogy is számolom ez szerintem nem kerül a duplájába...:D
2012. ápr. 11. 11:59
 6/16 anonim ***** válasza:

kennelnév kiváltása (ha nincs nem is kaphat törzskönyvet) alombejelentő ami mellé csatolni kell a fedeztetési jegyet plusz minden még többe kerül ha szülőknek nem voltak meg a kötelező tenyésztésbevételhez szükséges eredményei (tenyészszemle plusz fajtaklubbtól függ, hogy vannak e kötelező szűrések)

fedeztetési jegy (nem tagoknak): 4000 forint

Tk: 11000 elviekben - felülbélyegzett: 18000 forint

kennelnév ha nincs 40000 (nem tagoknak)

2012. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Belefutottatok egy szaporítóba, ez a helyzet.
2012. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A dupla árat azért szokták mondani a szaporítók, hogy még csak véletlenül se jusson eszébe a kedves vevőnek törzskönyvet kérni, mert ha mégis eszébe jutna, akkor kiderülne, hogy nincsenek meg a törzskönyvezéshez szükséges feltételek. Ez nagyon gáz, mikor az ember kedveskedni akar és tudatlanságból hülyeséget csinál... Remélem tanult belőle a párod is!
2012. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
így is csak felülbélyegzett törrzskönyvet kaphatsz, hiszen ha nem bejelentett kennel,akkor a kutyáknak nincs meg a tenyészszemléje,nincsenek meg a kötelező orvosi szűréseik. Akkor pedig csak felülbélyegzett törzskönyv jár.
2012. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ha kap felülbélyegzett törzskönyvet akkor én elvihetem majd tenyészszemlére?
2012. ápr. 11. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!