Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom mi lenne a helyes....

Nem tudom mi lenne a helyes. Állatvédő vagyok, a végletekig. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
A következő kínos szituációba kerültem. A barátnőm egy panelban lakik ahol a felettük lakó valószínűleg enyhén barnábbörű lakosoktól állandóan egy kiskutya sírását,vonyítását lehet hallani. A barátnőm felment megfenyegette őket amenyiben nem hagyják békén az állatot feljelentést tesz.Erre megfenyegették őt és az egész családját.Ezek után ő érthető módon nem mer lépni.Eszembe jutott, hogy esetleg én megteszem a feljelentést de félek, hogy akkor is őt vennék elő érte.Megfordult a fejemben egy erőszakosabb megoldás is, 20 éves viszonylag jó testfelépítéssel rendelkező férfiú vagyok a baráti körömben pedig találhatóak egészen nagydarabok is, de nem tudom,hogy bele merjem e rángatni őket egy esetleg tettlegességig fajuló dologba, hiszen a kés rajtuk is fog... Mindenképp tenni akarok valamit de nagyon féltem a barátnőmet és a barátaim testi épségét is.
2012. ápr. 11. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
én feljelenteném őket.
2012. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nehéz kérdés, mert a cigányok nagyon bosszúállóak, normálisan nem lehet velük beszélgetni, mert nem jut el a tudatukig, hogy nem őket támadod, hanem az állatot véded. Valahogy mindenképp hivatalos útra kéne terelni, gondolom nem csak a barátnődet zavarja, hanem másokat is. Esetleg a közös képviselőnek, gondnoknak szólni, hiszen az ő feladatuk hogy rend legyen a házban. Akár kiskutya vonyít, akár fúrnak-faragnak, szóval a lakhatás nyugalmát zavarják. A barátnőd ezentúl ha szól, ha nem szól, úgyis céltábla lesz, neki vegyetek egy gáz vagy bors sprayt, az önbizalmat is ad neki és ha lefújja, ha megtámadják, tuti kiiktatja őket pár percre.
2012. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy előtte már megfenyegettétek őket. Nem kellett volna, így úszott az egés ügy. Én csak simán rájuk küldtem volna a rendőröket, és/vagy az állatvédőket.


Így sajnos már tudják, hogy ki nyomta fel őket.


Nem javaslom, hogy orkokkal balhézzatok egyébként sem, pláne, ha nem a kultúráltabb fajtából vannak. Hidd el, hogy hosszú távon rosszul jársz vele, megváltozni meg úgyse fognak sajnos. Aki gyökér, az is marad.

2012. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad tettlegességre gondolni. Csak a szájuk nagy, nem fogják a barátnődet bántani! Jobban félnek a rendőrtől, mint azt ahogy képzeled! Tegyétek meg a feljelentést és azt is mondjátok el, hogy megfenyegették a barátnődet! Ennyi! Ha Ti is úgy álltok oda, hogy haverokkal, verekedésre számítva, annak nem lesz jó vége! Amúgy a barátnőd meggondolatlan volt, úgy kellett volna felmenni, hogy egy mp3 lejátszóval/felvevővel a "zsebben" De még megcsinálhatjátok, hogy visszamentek. Ismét rájuk szóltok szépen nem kiabálva, már amennyire meg lehet állni és felvenni, amit mondanak. A végén pedig annyit lehet tenni, hogy megmondani, hogy itt a felvétel, viszitek a rendőrségre. Amúgy nem fognak semmit csinálni, ezek csak fenyegetnek. Állat egy egy banda... utálom a fajtáját!
2012. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most mondanám, hogy öljétek meg az összeset, de sajnos ti jártok rosszul. Én a helyedbe pár nagydarab haverommal elkapnám őket, és kiosztanám/megverném mindet. Ha ez nem áll módodban, akkor tegyél feljelentést. De nem Amerikában vagyunk sajnos, itt nem tesznek semmit.

Ha elég tökös vagy az önbíráskodáshoz, akkor tedd meg, mert ezek csak ebből értenek.


Sajnálom, hogy a barátnődnek félnie kell a saját otthonában. Undorító, hogy hova fajult ez a világ.

2012. ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Arra számíts, hogy ha összerakjátok őket, utána megy majd rátok az egész család (értsd 20-30-an) baltával, vasvillával stb.
2012. ápr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A leghatásosabb egy kézigránát lenne, csak akkor szegény kiskutya is odaveszne. Az erőszaknak soha nem lesz vége, titeket senki nem fog megvédeni, lehet, hogy fel kéne ajánlani, megveszitek a kiskutyát és kerestek állatvédőkön keresztül neki normális gazdát.
2012. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én feljelenteném őket, és utána egy ideig bitonságba 'helyezném' a barátnőmet.
2012. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

* biztonságba

Az is megoldás lenne, ha megvennétek, de ezek rövid időn belül úgy is szereznének egy másik kiskutyát...

2012. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!