Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának fözni vs táp? Táp...

Kutyának fözni vs táp? Táp =kényelem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 15:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki naponta 12 órát dolgozik, háztartást vezet és gyereket nevel, nem tudom van e kedve még a kutyának is főzőcskézni. :)


Mi felváltva főzünk és kapja a tápot is.

2012. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Nem főzök, nyersen kap mindent.
2012. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a kutyáimnak mindig főztem, pedig volt még néhány dolgom. Több napra is tudsz, ott a hűtő. Sokkal jobban szeretik, ráadásul egészségesebb is, mint bármelyik táp.
2012. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
Főzök nekik több napra,tápot csak végszükség esetén kapnak-arra én azt szoktam mondani, hogy akkor a gazdi meg egyen egész nap háztartási kekszet.
2012. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi Acanát adunk nekik, elég jóféle táp, és meg vagyunk vele elégedve. Néha kap olyan maradékot, amit megehet (nem csípős, nem fűszeres, stb...)
2012. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
Kutyák számára egészségesebb a nyers hús de az is csak megfelelő mennyiségben, a főtt kaja kevésbé ajánlott. Száraz táp védi a fogakat a fogkő ellen, és ha megfelelő helyen, állatorvosnál szerzed be akkor garantáltan egészséges. A főtt kaja azért is nem jó mert ha csak azt adsz neki akkor valószínűleg valamilyen vitamin nem lesz megfelelő mennyiségben jelen, erre a száraz tápok a kutya korának, súlyának megfelelően specializálódnak. De a kutya fajtáját részletező szakkönyvekben részletesen kitérnek arra hogy az adott fajtájú kutyát hogyan milyen mennyiségekkel és milyen időközönként kell etetni.
2012. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%

ha nem kiállításokra jársz a kutyával, vagy versenyezni, akkor bőven jó neki az egyszerűbb koszt is, nem muszáj huszonezres tápokat venni neki, max kisebb korában, hogy a csontjai rendesen kifejlődjenek.

felnőtt kutyának jó a házi kaja is, abban legalább tudod h mi van.

2012. ápr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
5%

Nem tudom ki az, akinek van ideje külön fözni a kutyának...


Viszont maradékot nyugodtan kaphat, ha olyan amit szeret. Tápot meg a táljába kell tenni napközben, mikor nem ér rá neki senki valami maradékot adni, így mindig ehet ha éhes lesz.

2012. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

Nyers húst kap.

Egészségesebb és egyszerűbb is, mint főzni.

2012. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
miénk házikosztot eszik teljesen egézséges csak akkor kap tápot ha olyan kaja van amit nem tud megenni. (PL. tészta,csirke,csípős étel). Előző kutyám is házikoszton élt,becsületes 14 évet megélte mindenféle nyavaja nélkül:) Nem a tápok ellen vagyok persze csak imádja a főztömet a kutyusom tápot meg nagyon nem szereti csak ha nincs más! Pedig nagyon apró szemű pro plan tápot kap amúgy!
2012. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!