Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kistestű kutyára főzni...

2 kistestű kutyára főzni olcsóbb lenne, mint ha minőségi tápot vennék nekik? Illetve több kérdésem is lenne (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

A kölyök Pro Plan-t kap ,kb 2 kg táp elfogy 1 hónap alatt (havonta 2300 ft,kimérve veszem)

néha-néha kap mind két kutya konyhai kosztot ,de nekünk nem nagyon szokott maradék lenni,ha van is az olyan amit nem adnék nekik(zsíros,fűszeres stb)


az idős Brit care-t( 3kg 3400 ft körül van) kap nem rég váltottunk erre a tápra, eddig Acanát kapott( kimérve vettük 2 kg 2900 ft volt, neki 1,5-2 hónapig elég volt a 2 kg)

most nem tudom a Brit care-nél ,hogy lesznek az arányok de olcsóbbra jövök ki ,mint az Acanánál az biztos..


Meg érné-e főni nekik vagy maradjak a tápnál??

Illetve mivel egészíthetném ki az étrendjüket, ha a tápnál maradnék...


főtt tojást szoktak kapni havonta 2x-er


Esetleg ti mit főztök a kutyátoknak?? mennyibe kerül körülbelül?? és meddig elég??


Bocs a sok kérdésért csak nincs kedvem óránként kiírni egy kérdést..


A válaszokat előre is köszönöm!! :)


2012. ápr. 11. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

Én BARF-al etetek lassan 3 éve.

[link]

Fogalmam sincs, olcsóbb-e, mintha táppal etetnék.

2012. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha tudatosan főzöl, úgy, hogy az nekik a legjobb legyen, nem csak ahogy esik úgy puffan alapon, akkor valószínű nem lesz olcsóbb. Ráadásul idős kutyának köztudottan mások az igényei táplálkozás terén, szóval a két kutyára kétféleképpen kéne főzni, és nem vagyok benne biztos, hogy találsz megfelelő leírást a neten a különböző korosztályok megfelelő táplálásáról.
2012. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Én prey-model szerint etetek (csak nyers hús, csont, belsőségek), drágább, mintha prémium táppal etetnék.

Mondjuk nagytestű kutya és csak minőségi húst kap, egész házi kacsákat és hasonlók :)

2012. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

én is BARF alapon etetek itt van pl jó recept a húspogihoz: [link]

Én olcsóbban jövök ki bár főleg azért mert van olcsó húsbeszerzési forrásom...eddig évi 80 ezret költöttem tápra...nyers étrendre évi 30 ezret

2012. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


hát a BARF az jó,de a husok és zöldségek elég drágák,szóval bármenyire is akarok a kutyáimnak jót,ezt nem tudom megengedni magamnak..főleg úgy,hogy suliba járok,nem keresek pénzt,2 év múlva már amikor dolgozok ,akkor már lehet ,hogy majd tudok főzni nekik ,a húspogit meg kipróbálom..

2012. ápr. 11. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a válaszolókat, megindokolná, miért tette?
2012. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mindig lepontozzák azokat akik nyers étrenddel etetnek... az összes kérdésnél szóval nagyon nem kell ezen meglepődni :) a GYIK válaszolói szerint egészségesebb és jobb a műkaja... mondhat az ember bármit, szóval ezen felesleges meglepődni
2012. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én speciel azért pontoztam le, mert nem a kérdésre válaszolt. A kutyát nem érdekli, hogy ő mivel etet, a kérdés az volt, hogy olcsóbb-e, amire meg feketén fehéren odaírta, hogy gőze sincs. Tehát nem hasznos.
2012. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Esetleg olvasd el a kérdést, ha már pontozgatni ráérsz.


"Esetleg ti mit főztök a kutyátoknak??"


Erre válaszolt.

2012. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"2 kistestű kutyára főzni olcsóbb lenne, mint ha minőségi tápot vennék nekik?"

Esetleg ti mit főztök a kutyátoknak?? mennyibe kerül körülbelül??


válasz:

"Én olcsóbban jövök ki bár főleg azért mert van olcsó húsbeszerzési forrásom...eddig évi 80 ezret költöttem tápra...nyers étrendre évi 30 ezret"


és mégis le lett pontozva... de minden áldott kérdésnél ahol a nyers étrend valami miatt szóba kerül azonnal lepontozzák aki így etet... Megértem én, hogy mindenki mélységesen hisz a tápokban és azok etetésében de az alternatívát már zsigerből utasítják el...

2012. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!