Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyírtátok már meg kedvenceteket?

Nyírtátok már meg kedvenceteket?

Figyelt kérdés

Az egész napom csődös volt.......

Hazaértem és nem tudom miért , úgy gondoltam , hogy megnyírom , mármint levágom a kis yorkim szőrét :-)

Hát úgy elb@..tam ahogy illik !

Elvittem a kutyakozmetikushoz és letolta az egészet pár milisre.(mert mást már nem lehetett belőle kihozni)

Soha nem mertem bevállalni ennyire rövidre a frizuráját, de nagyon jó lett , tetszik, igazi fiús frizkó !


(Kíméljen az , aki oktató szándékkal jelezné negatív véleményét a szakértelem hiányáról)


Nekem ez jól sült el , kérdés: Van aki járt már hasonló cipőben ??


2012. ápr. 11. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Havanesem van, 4 éves, már az eleje óta viszem kozmetikushoz is, évente maximum 1*-2*, de egyébként én nyírom, fürdetem, fülét rendezem, karmocskát nyírom, bűzmirigyet is tudok nyomni, de mióta nem járunk rendszeresen a kozmiba, azóta nincs rá szükség, mert ott ha kell ha nem nyomogatják...

A kozmetikus 5000 Ft-nál alább nem vágott, itthon csak szörnyülködtem, mert nem voltak a fülei egyforma hosszúak, géppel nyír rövidre, én ollóval... stb.stb...

Szóval én ezt megszoktam, a kutyim sem stresszel órákat, nem kötözik ki, szépen beszélgetek neki míg csináljuk a dolgokat, itthon sem öröm számára, ez tény, de sokkal jobb neki, mint be a kocsiba, el a nénihez, ott idegeskedni, aztán haza... Meg alig marad meg, ha lát, nem lehet feltenni az asztalra, mert szeretne utánam jönni és ezért ugrani is hajlandó lenn. :)

Egy szóval, anyagilag, emberileg és esztétikai okok miatt sem járunk sűrűn szakemberhez, nekünk így szebb és jobb. :D

2012. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én múlt héten nyírtam le a szüleimnél lévő puli szőrét rövidebbre, mert mindig csak én szedtem neki, a húgaim nem, és elég ritkán látogatok haza, ezért nagyon összeállt... Elég érdekesen néz ki így, de jobban szellőzik most a bőre, és a hugicák megígérték, hogy fogják neki tépni, így valamivel könnyebb. Ha nem tartják be, gonosz leszek, és egészen rövidre nyírom...


Ha otthon akarod nyírni a yorkid, szerezz be egy kutyanyíró gépet, mert az emberi hajnyíró néhány alkalom után tönkremegy, a kutyaszőr ugyanis erősebb szálú!

2012. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszüleim puliját szoktam nyírni. A kutyát nem szokta zavarni ezért nyugodtan kísérletezhetek. Általában jól néz ki, megpróbálom egyenletesre vágni, de van hogy utána igazítok :) Addig amíg a bőre nincs kilyukasztva nincs gond...
2012. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem kell gép, elég drága egy hobby célra tartott kutya szőrápolásához, nekem tuti, de nem csak én vagyok ezzel így, az is tuti.. :D

Szóval egy fésű és egy olló, szőrnyíró, tökéletesen megfelel a célra, gyönyörű, egyenletes bundust lehet vele nyírni!

Tudom mit beszélek, én is múlt héten csináltam a kutyusom, azóta istenien érzi magát! :)

2012. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kutyakozmetikus tanuló vagyok,jön velem kutyusom mindig oktatásra, ha itt az idő és ráérek őt is megnyírom:)) Yorkik nekem is tetszenek rövid szőrrel amúgy:O)
2012. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat, mentek is a zöldmancsok :-)


A nyírógépre már Én is gondoltam , meg tudja valaki írni , hol lehet hozzájutni ?

Kimondottan kutyanyíró kellene, mert valóban a normál hajvágó nem viszi, de már a hajat sem pedig az is 10.000 felett volt :-(


Köszi :-)

2012. ápr. 11. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hát otthoni használatra tökéletes a mozer márkájú fressibe kapható nyíró! Ma láttam hogy 36-ról 16ra van leárazva egyik modellje!
2012. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen-igen, most akciós, nézd csak meg! :) Ez jó gép, ha van rá keret megéri... Jó "szőr szobrászkodást" neked is! :) Majd meglátod milyen jól bele lehet jönni! :)
2012. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi , már utána is néztem , nem ÓCSÓ :-), de hosszútávon

megéri !

2012. ápr. 12. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!