Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vs. Német vizsla?

Magyar vizsla vs. Német vizsla?

Figyelt kérdés

Mind a kettő fajta borzasztóan tetszik, küllemüket illetően, de nem vagyok tisztában az esetleges jellembeli különbségeikkel. Ha ebben tudnátok segíteni nagyon örülnék.

Pl. melyik menyire játékos, jámbor, aktív, egygazdás, ugatós...stb. Bárkinek bármi eszébe jut írja le, legyen kedves! :)

Méretbeli és küllembeli eltérések is érdekelnek, bár olvastam róla és láttam is őket, azért nem árthat még többet megtudni.


2012. ápr. 11. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Német vizsláról nem tusok nyilatkozni. Magyar vizslám viszont már volt.

A Magyar vizsla viszonylag elég játékos kutya. Naponta 2 óra mozgás kell neki. De jól tud alkalmazkodni ahhoz is ha néha egy-egy nap kimarad. Szívesen heverészik a kanapén de ha kell nagyon aktív is tud lenni. Hát a szomszédunk vizslája kifejezetten egygazdás a miénk a család minden tagjához egyformán ragaszkodott. Soha nem ugatott feleslegesen de ha valami idegen jött akkor jelezett.

Nekem is tetszik mind a 2 fajta de én biztos ha választanom kéne megint a Magyar vizslát választanám!


Ha jól tudom a Német vizsla nagyobb és súlyra is nagyobb.......

2012. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 3 hónapos kis Magyar vizslám,nagyon de nagyon játékos és aranyos.Mikor játszok vele és le ülök egy kicsit a gép elé mindig oda jön mellém és nyüszöget hogy még játszunk egy kicsit,ezt nagyon szeretem benne hogy ő is foglalkozik velem vagyis tudom hogy szeret engemet.
2012. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem is magyar vizslám van és detto ugyanazt tudom róla elmondani mint az első válaszadó. nagyon édesek
2012. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, az eddigi válaszokat, remélem lesz még pár! :)

A zöld mancs ment mindenkinek...

2012. ápr. 11. 21:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Magyar vizslám van. Nem cserélném el :)

Imádom, hihetetlenül okos kutyák csak foglalkozni kell velük sokat. Nem lehet rá haragudni és általában mindig alkalmazkodik a hangulatomhoz. Állandóan játszik és szaladgál jobbról-balra. Szereti a család többi ragját is, viszont az idegenekkel nem olyan barátságos. Vagyis kiválasztja magának, hogy ki tetszik és ki nem.

Én a Magyar vizsla mellett állok :)

2012. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A családban mindkét fajta megvan, a magyar vizsla egy rokonomé. Hihetetlen amikor találkoztunk. Nyalt- jött, ugrot, stb. boldog volt. Sokszor viszem sétálni is, amikor gazdiék nem érnek rá. alkalmazkodik mindenkihez.

A német vizsla a volt barátnőmé volt, vele is megvoltam, bár ő már nem volt olyan odaadó. A sportot mindkettő nagyon aktívan űzi, legyen szó biciklizésről, futásról. Agresszívnak nem mondanám őket, de a német vizsla kicsit dominánsabb volt, mint a magyar.

Szerintem a többség kedvéért válaszd a magyar vizslát! Látod, tele pozitív kommentekkel a lap, nincs félnivalód.

2012. ápr. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem német vizslám volt. Nagyon szerettem és el nem cseréltem volna másra. Apport mániás volt, nagyon aktív, a családhoz ragaszkodó, bújós..., de idegenekkel elsőre inkább tartózkodó. Nem egy gazdás, de nem is az a minden ismeretlenhez odamegyek egy simiért típus volt. Alapjában véve jámbor kutya volt, de mikor úgy érezte, hogy meg kell védjen minket, akkor nem ismert lehetetlent. Sajnos rengeteg túlpigmentált kemény legény lakott felénk és előfordult, hogy valaki úgy döntött, hogy bejön hozzánk, kárt nem tett senkiben soha, de úgy viselkedett, mint egy betanított ÖV kutya, 2lépésnél tovább ilyen ember nem jutott. De a barátainkat simán beengedte. Ha most kéne választanom a 2fajta közül (ez nem az én döntésem volt, szüleim hozták haza), akkor ismét német vizslát választanék, sajnos rengeteg fiatal gazdikereső van értük mindig sajog a szívem.
2012. ápr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Úgy látom mind két tábor képviselői közül vannak jelen... :)

Ki melyik fajtával ismerkedett meg, abba szeretett bele, kb. ezt látom. :) Ami persze nem is csoda, szerintem nálam is csak a sors dönt majd, hogy melyiket választom majd v végső soron... :)))

2012. ápr. 12. 13:26
 9/12 anonim válasza:
Német vizslám van. Még csak három hónapos, de nagyon jó fej.
2012. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nekem is Magyar vizslám van.Másfél éves kan és eszméletlenül okos. Ajtót nyitja magának és zárja..:)

gyors, intelligens, hű a gazdájához.Mondjuk nem valami vad típus de az enyim őrzi a házat!

2012. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!