Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kicsi kutyafajta,...

Van olyan kicsi kutyafajta, ami nem agresszív?

Figyelt kérdés
mindig csak azt hallom a kiskutyákról, hogy agresszívak és megtámadják a nagyobbakat meg minden rosszat, de nekem valami szelídebb fajta kellene, mert a legjobb barátnőmnek egy kicsit agresszív boxere van, és szeretném hogy kijöjjenek egymással :\
2012. ápr. 11. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság szerintem, hogy a legtöbb kiskutya iszonyatosan el van kényeztetve és nincsenek helyesen tanítva, szocializálva, ráadásul a többségét nem lelkiismeretes tenyésztőtől veszik, hanem szaporítótól.

Persze minden kutyának megvan a maga habitusa, a kicsit talán védekezésképp egy kicsit vehemensebbek de megfelelő neveléssel szerintem ugyanolyan normális kutya lesz belőlük, mint nagyobb társaiból.

A kicsik közül én a törpe snaczit szeretem mert tényleg nem egy hisztis kutyuli hanem egy okos, belevaló, karakán kis eb, aki szerintem jól mutatna a boxi mellett. De inkább a boxert vinnén iskolába egy kis átnevelésre mert ha nem változik rakhattok mellé akármit lehet, hogy bántani fogja. Először nála kellene rendet rakni.

2012. ápr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Persze itt is vannak kivételek, mint például a mopsz, amiben egy deka agresszivitás nincs. Saját tapasztalat, más nevében nem "beszélhetek".
2012. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

nincs agresszív kutya csak alkalmatlan gazdi


kutyának irányítás,és masszív szabályok kellenek

de ha az első kutyád lesz kicsit olvass utána miként is kell nevelni/gondoskodni róla

nem neveled megfelelően a kutya pokollá teszi az életed, te meg az övét

ne azért vegyél kutyát hogy a te kezedbe is legyen póráz ne csak a barátnődébe

2012. ápr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs agresszív fajta. Az agresszió egy viselkedés, ami neveléssel megelőzhető, illetve félreneveléssel kialakítható. A kisebb kutyáknál azért gyakoribb, mert ha egy 50 kilós felnőtt súlyú kölyökkutya harapdál, azt általában komolyan veszik, mint azt, amelyik legjobb napjain sem lesz több 5-10 kilónál. Tehát a kis termet nem az agresszivitást vonja magával, hanem a gazdák nevelési képességeit csökkenti.

Ha jól neveled a kutyádat, akármilyen kicsi is, nem lesz agresszív, ehhez viszont tudás kell, tehát nézz alaposan utána a kutyanevelésnek, falkavezérségnek, mielőtt úgy döntesz, hogy kutyát veszel magadhoz, bármekkora és bármilyen fajtájú is legyen.

2012. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A kis mini hörcsögök nem első sorban a fajtájuk miatt agresszívek, hanem mert a gazdáik kis plüss állatnak, divat kelléknek tekintik, és eszerint nevelik, illetve az a baj, hogy inkább nem nevelik, és kis elkényeztetett mini diktátorok lesznek.
2012. ápr. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nah, ez a kérdés úgy hülyeség, ahogy van. Látszik tudatlan vagy, inkább tarts valami olyan állatot, amiről van némi fogalmad (pl tengerimalac), már bocsánat......


Nem kellenek a sztereotípiák! Az előttem szólók helyesen írták, nincs rossz kutya, csak rossz gazda.

2012. ápr. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az obligát link: www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/hogyan-legyek-falkavezer-kutya-neveles-rangsor/1649/
2012. ápr. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem volt kutyája akkor nem kell elvárni tőle,hogy szakértő legyen!Én se voltam az az első kutya előtt.

Igen a mopszban egy csepp agresszivitás sincs :) Talán velük pont az a baj,hogy minden kutyában és emberben megbíznak.Ha a boxer kicsit agresszív akkor valóban nem ártana egy kutyasuli ahol nektek is megtanítják,hogy legyetek falkavezérek :)Elösször rendez magadba,hogy jellembe milyen kutya érdekel illetve mennyi időd lenne a mozgatására,mennyire legyen kozmetikázható stb..Ha ezek megvannak akkor könnyebb kiválasztani a fajtát.

2012. ápr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Cavalier king charles spániel
2012. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nincs agresszív fajta. Rosszul nevelt kutyák vannak, és általában a kistestűeket szokták rosszul nevelni. Mármint sehogy sem nevelik őket.
2012. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!