Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az óriás...

Hogyan szoktassam le az óriás schnauzer kutyámat a támadásról gazdája felé?

Figyelt kérdés
A kutyám 3 éves, óriás schnauzer kan kutyus. Régebben is morgós volt, az ételére rá nézni sem lehetett, már kölyök korában sem, hiába próbáltuk nevelni. Ma már addig fajult a dolog, hogy a játékai, a vizes tál miatt is bele kap a gazdájába, rendesen támad, harap, utána pedig ha rá szólunk, hogy nem szabad, rossz kutya, még neki áll feljebb és újabb támadásra készül! Mit tehetnék vele, hogy meg jöjjön az esze?Az elaltatáson gondolkozunk,de én nem szeretném!

2012. ápr. 12. 08:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%
Hívjatok házhoz kiképzőt!
2012. ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez egy sokkal bonyolultabb dolog, mint amit itt gyakorin el lehet mondani. De csak hogy megértsd valamennyire a kutyád, megpróbálom elmondani, hogy mit miért csinál. Egyébként annál súlyosabb probléma nincs mint, hogy a kutya a saját gazdáját megtámadja, ezt a problémát egyedül semmiképpen sem tudjátok már helyrehozni.


Szóval a kutya azért támad, mert ő a falkavezér. Jelenleg az ő fejében úgy van, hogy neki kell titeket megnevelni, és az aggresszió is ebből adódik. Az a baj, hogy kicsinek csak próbáltátok nevelni, és ez nem sikerült, gondolom első kutya? Azért áll neki feljebb mikor rászóltok, mert ő úgy gondolja, hogy nektek nincs jogotok ehhez. (és az ő agyában lévő helyzet szerint tényleg nincs) Az összes jel, amit közvetítettetek felé, az az, hogy ő a főnök, és ti vagytok az alárendeltek a sorrendben. Ezt kell helyreállítanotok, de én úgy gondolom, hogy ha eddig nem sikerült a kutyátok nyelvén kommunikálni, akkor szakember segítsége nélkül nem is fogjátok tudni megtanulni.

Vannak kiképzők, akik vállalnak háznál kiképzést, elmondják mit hogyan csináljatok. Ez egy hosszadalmas folyamat lesz, de a jó hír az, hogy mégcsak 3 éves és ebben a korban még könnyebben változnak. (bár sokkal nehezebb lesz mint ha kölyökkorban kezdtétek volna el)


Én az elaltatást azért nem tenném, meg mert én személy szerint azt a saját kudarcomnak élném meg, mert (bocsi hogy ezt mondom), de teljességgel a ti hibátok, hogy idáig jutottatok.


Amit még tudok javasolni, hogy az olyan helyzeteket, amikor az aggresszió előjön hanyagoljátok, mert ebből sokkal nagyobb gond is lehet.


Őt javasolnám, mert sok helyről hallottam már, hogy nagyon jó szakember: [link]


Bocsi, ha néhol nyers voltam (sokan nem szeretik a stílusom), nem bántásból vagy ilyesmi, tényleg segíteni szeretnék.

2012. ápr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%

A kutya egyértelműen úgy gondolja, hogy ő a főnök nálatok.


Az óriás schnauzer munkakutya, őrző-védő munkára használják, ilyen keményebb kutyákat ne vegyen olyan aki:


1. Nem dolgozik vele.

2. Nem elég erélyes és határozott ember. (A rászólok, hogy rossz kutya, az nem elég.)

3. Nem mozgatja eleget.


Kérd kutyakiképző segítségét, de ha nincs elég határozottság benned, hogy a kutya fölé kerekedj és megértesd vele, hogy Te vagy a falkavezér és nem ő, akkor ajándékozd el valaki olyannak, aki ért a kutyákhoz.

Ez így ahogy leírtad iszonyat balesetveszélyesen hangzik. Csak idő kérdése mikor sérül meg valaki jobban. Nem játék.


Ha semelyik lehetőség nem működik, és nem tudsz vele mit csinálni, egy percig sem sajnálnám elpusztítani, mert senkinek nem hiányzik egy agresszív, beszámíthatatlan kutya.


Vegyél inkább Golden Retrievert, vagy más kisebb testű, társaságibb kutyát.

2012. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
27%

a leírtak alapján ti alkalmatlanok vagytok egy ilyen domináns típusú munkakutya tartására !!!

3 éves kifejlett kutya.

agresszív,és erős örző ösztön munkál benne !

mivel ti, egyáltalán nem értetek az ilyen tip. kutyához javaslom a kutya elajándékozását, esetleg menhelyre beadását ( ahol is remélem fizettek érte, ( légyen ez a tanulópénz a hozzá-nemértésetekért ).

csak tudd,külföldön a gazda hibájából agresszívé váló kutya altatása a gazdának nagyon komoly pénzébe kerül !!!!

nektek inkább egy beagli való :)

egy következetes erős kezű ,a kutyával foglalkozó,és időben is sokat foglalkozó ember-gazda-vagy kiképző kezében az ilyen kutya érték !

a NATO-nak kiképzett kutyákért sok-sok 1000 eurót is fizetnek !

egyszerűen ezt a fajtát munkára tenyésztették !

a régi időkben a kutya nyakára kötötték a parasztok a piacokon,és a vásárokban eladott dolgokért kapott pénzt, mert csak a gazdája vehette le !!!a roti is ilyen !

ők voltak a páncélszekrény !

tehát erős -akaratos-domináns kutyák, és hidd el nem való nektek, mert a végén még baj ér !!

a kutya azt teszi amit kell !

2012. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy miért ajánlotok a kérdezőnek másik kutyát. Ott is ugyanúgy falkavezérnek kell lenni, különben baj lehet.
2012. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Ledöbbenve olvasom, hogy Bennetek felmerült az elaltatás lehetősége, és szóhoz sem jutok, hogy van olyan hozzászóló aki ezzel egyet is ért!

Tény, hogy a lehető legnagyobb mértékben a fejetekre nőtt, nem kérdés, hogy ki a főnök, de ha eddig nem is, azért sosem késő elkezdeni a kutya megnevelését, ugyanakkor meggyőződésem, hogy ez már egyedül nem fog menni. Mindenképpen kutyaiskoláért kiált a nálatok kialakult szitu, és szerintem nem is akármelyik kutyaiskola tudja ezt a snacit helyrerakni.

Nincs reménytelen kutya, a kialakult helyzetben sem a kutya a hibás, de nem kritizálni akarlak.

Eszembe jutott egy írás, tanulságos:

[link]


Szóval ne adjátok fel, ennek a kutyának Ti vagytok a családja!

2012. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem értetek a kutyához,de annyi eszetek nem volt, hogy akkor kutyasuliba menjetek,kiképzőt hívjatok.Helyette megölnétzek az állatgot aki a ti hülyeségetek miatt olyan amilyen. Megáll az ész.

Hívjatok kiképzőt, vigyétek suliba (ahol ti tanultok nem ő) vagy végső esetben adjátoka fajtamentőknek. De megölni...

2012. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Ha nem tudtok megküzdeni ezzel a problémával, akkor sem az altatás a megoldás. Keressetek neki tapasztalt gazdit, amihez érdemes lenne állatvédő szervezet segítségét kérni. A menhelyen vetessétek várólistára, hogy segítséget kaphasson egy számára megfelelő életre. Mindenhol jelezzétek a problémát, hogy ne csöbörből vödörbe kerüljön. Van megoldás, keressétek!
2012. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
43%

És a fajtamentő majd elviszi a vicsorgó, acsarkodó agresszív állatot? És mégis mit csinálnak vele? Majd odaadják egy állatbarát gyerekes családnak? Szerintetek egy menhelyről ki visz el egy ilyen kutyát? És utána mit csinálnak ott vele, ha majd nem kell senkinek?


Szép dolog az állatszeretet, nem is vitatom, de ha egy agresszív, veszélyes kutyával nem szívesen foglalkozik bárki is.


Miért nem viszitek el Ti, ha annyira értetek hozzá, és van eszetek lepontozni itt mindenkit? Csodálom miért nem ajánlkoztatotok eddig fel. Nahát! Állatbarátaim.


Engem régebben kint a pusztán, ahol napi rendszerességgel sportoltam, napi rendszerességgel megtámadtak a közeli tanya kaukázusijai, mert kilógtak a kerítésen. Ugrottak neki a lónak, szedtek volna le engem is. Nos, amikor meguntam, szóltam a gazdáiknak, hogy még egy ilyen alkalom, és a vadásztársaság tagjai fogják eltüntetni a kutyákat. szerencsére nem kellett kilőni őket, mert megcsinálták a kerítést. Érdekes. Könnyen pattog az, akit még nem támadott meg igazán veszélyes kutya. Hogy így aranyos, meg úgy aranyos és csak egy állat. Persze. Az. Addig érdekeljen amíg nem jön nekem. Mert én vagyok a falkavezér.

2012. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9, igen, a fajtamentő elviszi az agresszív kutyát, hozzáértő ideigleneshez kerül és kiderül mennyire nevelhető. Volt nálam is agresszív kutya, majdnem egy évbe telett amíg örökbe lehetett adni, de addigra kedves szófogadó kutya lett belőle.

Amirőlnem tudsz semmit, arról ne nyilatkozz

2012. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!